Open Procurement Albania

Rikonstruksion Rruga "Zabelej”

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Shkodėr
Institucioni Prokurues Bashkia Shkoder
Objekti i Tenderit Rikonstruksion Rruga "Zabelej”
Nr. Reference REF-23565-05-23-2019
Vlera / Fondi Limit 12 314 310,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 24-05-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 24-06-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 24-06-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 9
Operatorė Konkurues Company Riviera 2008
Nika
S.M.O. Union
Alb-Tiefbau
MF Invest Group & “Mane/S
Rroku GUEST
PE-VLA-KU
G.P.G Company
Delia Impex
Operator Ekonomik Kontraktues
 • S.M.O.UNION SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 9,118,586.00 
  Data e shpalljes sė fituesit 03-09-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 10942303
  Data e lidhjes sė kontratės 04-09-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 70 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Po ka patur ankesa.
  Me shkresėn nr.14083 prot datė 14.08.2019 protokolluar pranė Autoritetit Kontraktor Bashkia Shkodėr ka paraqitur formularin e ankesės pėr prokurimin nė lidhje me vendimin e KVO , operatori ekonomik ”Nika“ sh.p.k .
  Me shkresen nr.14083/1 prot datė 19.08.2019 iu kthye pergjigje operatorit ekonomik ”Nika” sh.p.k duke mos marre ne konsiderate pretendimet e tij dhe duke e refuzuar ate.
  Ka ofertues te skualifikuar.

  1-U skualifikua operatori ekonomik “ Delia Impex”sh.p.k, per keto arsye:
  -Nuk ka paraqitur asnje document

  2-U skualifikua operatori ekonomik“Nika” sh.p.k. per keto arsye:
  1-Nuk ka paraqitur listepagesat e muajit te fundit ,maj 2019 sipas kerkesave te DST,kapaciteti teknik pika 4.
  2-Ne vertetimin per Kontributet e Sigurimeve Shoqerore e Shendetesore per Tatimpaguesin - E-SIG 02/a mungon muaji I fundit ,maj 2019 sipas kerkesave te DST,kapaciteti teknik pika 4.
  3-Autobitumatricja me targa AA230 HV nuk ka ēertifikatė pėr transport mallrash tė rrezikshėm lėshuar nga institucionet perkatese (e vlefshme) si dhe i ka mbaruar afati i vlefshmerise se polices se sigurimit.
  4-Mungon kontrata e qerase per autobitumatricen me targa AA230 UL si dhe fotoja per identifikimin e mjetit.
  5-Nuk ka paraqitur dokumentacion se dispononi minifadrome sipas kerkesave te percaktuara ne DST,pika 11, kapaciteti teknik.
  6-Nuk ka paraqitur certifikaten PAS 99-2012 mbi « Sistemi i menaxhimit te integruar »

  3-U skualifikua operatori ekonomik “ Company Riviera 2008”sh.p.k. per keto arsye:
  Oferta juaj skualifikohet ne baze te kerkeses tuaj per terheqje nga procedura

  4-U skualifikua bashkimi i operatoreve ekonomik “MF Invest Group”sh.p.k & “Mane/S”sh.p.k
  -Kontrata e bashkepunimit midis dy shoqerive pjesemarrese nuk eshte bere sipas VKM nr.914, dt.29.12.2014“Pėr Miratimin e Rregullave te Prokurimit Publik“e ndryshuar ,neni 74,pika 2, ku thuhet „Para dorėzimit tė ofertės, bashkimi duhet tė krijohet zyrtarisht, me njė marrėveshje tė noterizuar, ku tė pėrcaktohen pėrfaqėsuesi i grupit, pėrqindja e pjesėmarrjes sė punės/shėrbimit/furnizimit dhe elementet konkrete, qė do tė kryejė secili nga anėtarėt e kėtij bashkimi” pasi ne kontraten e bashkepunimit nuk ka percaktuar elementet konkrete qe do te kryeje secili nga anetaret e ketij bashkimi.
  -Nuk ka paraqitur deklaratat per mosangazhimin e fuqise punetore sipas pikes 4,kaoaciteti teknik ne dst
  -Mungon vertetimi leshuar nga OSHEE per shoqerine “MF Invest Group”sh.p.k

  5-U skualifikua operatori ekonomik “ “PE-VLA-KU”sh.p.k., per keto arsye:
  -Mungon diploma e shkolles se larte per teknikun e ndertimit
  -Mungon dokumentacioni shoqerues per autobitumatrice
  -Nuk ka paraqitur vetdeklarimin sipas pikes 3 te DST,kapaciteti teknik
  -Mungon kontrata e punes se manovratorit
  -Makinerite e marra me qera sipas lejes se qarkullimit dhe certificates se transportit jane per perdorim vetjak dhe jo per te trete.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Specifikim Teknik
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.37 - Dt.16-09-2019

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data