Open Procurement Albania

Rikonstruksioni i rruges "Ali Caushi" Sheshet e pallateve 108/3, 108/4, 108/5, 108/6, 108/7, 108/8, 108/9, 108/10, 108/11, 108/12, Lagjja 'Syrja Dylgjeri

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Elbasan
Institucioni Prokurues Bashkia Elbasan
Objekti i Tenderit Rikonstruksioni i rruges "Ali Caushi" Sheshet e pallateve 108/3, 108/4, 108/5, 108/6, 108/7, 108/8, 108/9, 108/10, 108/11, 108/12, Lagjja 'Syrja Dylgjeri
Nr. Reference REF-23887-05-27-2019
Vlera / Fondi Limit 20 714 162,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 28-05-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 27-06-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 27-06-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 5
Operatorė Konkurues Bajrami N
B 93
Sark
BE - IS
Kevin Construksion
Operator Ekonomik Kontraktues
 • BE-IS SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 19 182 939,00
  Data e shpalljes sė fituesit 01-10-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 23019527
  Data e lidhjes sė kontratės 31-10-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 2 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka patur ankesa.
  Ka patur ankesė nga operatori ekonomik "Kevin Construksion" sh.p.k. Autoriteti kontraktor pas shqyrtimit tė ankesės, me vendimin nr. 4169/6 prot. datė 19.07.2019 vendosi tė mos pranojė ankesėn e paraqitur nga operatori ekonomik "Kevin Construksion" sh.p.k. Ky vendim ju komunikua operatorit ekonomik "Kevin Construksion" sh.p.k mė datė 23.07.2019. Operatori ekonomik "Kevin Construksion" sh.p.k, e dėrgoi ankesėn pėr shqyrtim nė Komisionin e Prokurimit Publik.
  Komisioni i Prokurimit Publik me vendimin nr.618/2019 date 23.09.2019 vendosi te mos e pranoje ankesen e paraqitur nga operatori ekonomik "Kevin Construksion" sh.p.k., duke lejuar autoritetin kontraktor te vijoje me hapat e metejshme te procedures.

  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. Operatori ekonomik “B 93” sh.p.k
  Nuk ploteson kriteret e vendosura ne DTS.

  2. Operatori ekonomik “Sark” sh.p.k :
  Ne permbushje te pikes 2.3.8 te Kapaciteti teknik operatori ekonomik duhet te kete te punesuar minimalisht 2 (dy) punonjes manovratorė tė mjeteve tė rėnda . Per keto punonjes duhet te paraqitet kontrata e punes e vlefshme , deshmite e drejtimit te vlefshme,leshuar nga institucionet perkatese , deshmite e kualifikimit te sigurimit teknik te vlefshme, dėshmitė e drejtimit te leshuara nga D.P.SH.T Rrugore si dhe te figuroje ne listepagesat e shoqerise per te pakten 3(tre) muajt e fundit.

  3. Operatori ekonomik “Kevin Construksion” sh.p.k:
  Ne permbushje te pikes 2.3.8 te Kapaciteti teknik operatori ekonomik duhet te kete te punesuar minimalisht 3 (tre) punonjes manovratorė tė mjeteve tė rėnda . Per keto punonjes duhet te paraqitet kontrata e punes e vlefshme , deshmite e drejtimit te vlefshme,leshuar nga institucionet perkatese , deshmite e kualifikimit te sigurimit teknik te vlefshme, dėshmitė e drejtimit te leshuara nga D.P.SH.T Rrugore si dhe te figuroje ne listepagesat e shoqerise per te pakten 3(tre) muajt e fundit.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Relacion Konstruktiv
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.45 - Dt.11-11-2019
  Projekti

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data