Open Procurement Albania

Supervizim i objektit Rikonstruksion i shkolles Mustafa Matohiti

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Patos
Institucioni Prokurues Bashkia Patos
Objekti i Tenderit Supervizim i objektit Rikonstruksion i shkolles Mustafa Matohiti
Nr. Reference REF-23809-05-27-2019
Vlera / Fondi Limit 1 143 760,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 28-05-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 07-06-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 07-06-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues 6D-PLAN
DRICONS
NOVATECH STUDIO
Operator Ekonomik Kontraktues
 • "DRICONS"
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 1 006 667,00
  Data e shpalljes sė fituesit 04-07-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 1208000
  Data e lidhjes sė kontratės 02-09-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 6 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar si mė poshtė:
  1) Shoqėria “6D-PLAN” sh.p.k, Tiranė kishte mangėsi tė dokumentave ligjore, konkretisht:
  • Inxhinieri Hidroteknik Z.Alfred Nikolli dhe Inxhinieri Elektronik i rrymave te uleta Z. Luis Lamani nuk figurojne si drejtues Teknik ne Licencen e Shoqerise.

  2) Shoqėria “NOVATECH STUDIO” sh.p.k, Tiranė kishte mangėsi tė dokumentave ligjore, konkretisht:
  • Nuk ka paraqitur asnje drejtues Teknik, Diplome, Kontrate Pune dhe CV.
  • Oferta, referuar VKM nr.354 dt. 11. 05. 2016 eshtejashtekufirit minimal te parashikuar.
  • Mungon certifikata ISO 14001 – 2015 per sistemin e menaxhimit mjedisor.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.36 - Dt.09-09-2019

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data