Open Procurement Albania

Rikonstruksion i rreshqitjeve anesore ne rrugen Muhamet Deliu

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Institucioni Prokurues Bashkia Tirane
Objekti i Tenderit Rikonstruksion i rreshqitjeve anesore ne rrugen Muhamet Deliu
Nr. Reference REF-24450-05-29-2019
Vlera / Fondi Limit 3 504 743,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 30-05-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 10-06-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 10-06-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues 2 N SHPK
KOMBEAS SHPK
ARB & TRANS 2010 SHPK
SHAMO KONSTRUKSION SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ARB & TRANS-2010
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 2 921 857,00
  Data e shpalljes sė fituesit 04-07-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 3506228
  Data e lidhjes sė kontratės 22-07-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 56 dite
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ka marre pergjigje me datė 20.06.2019.
  Janė skualifikuar Operatorėt ekonomikė tė mėposhtėm, pėrkatėsisht pėr arsyet e mėposhtme:
  1. “2 N” shpk:
  • Operatori ekonomik “2N” shpk nuk plotėson pikėn 12 tė Kapacitetit Teknik tė Dokumentave Standarte tė Tenderit: “Dėshmi pėr mjetet e pajisjet teknike, qė ka nė dispozicion apo mund ti vihen nė dispozicion operatorit ekonomik, qė nevojiten pėr ekzekutim in e kontratė (Shtojca 9)/ Kamion me kapacitet mbajtės 10 - 15 ton” pasi Kamioni me targė AA 619KY i deklaruar nė Shtojcėn 9 si kamion me kapacitet 10-15 ton nga verifikimi i dokumentacionit rezulton me kapacitet mbajtės 17,8 ton, pra mbi kapacitetin e kėrkuar.
  • Operatori ekonomik ka deklaruar sipas Shtojcės 9 se disponon 1 (njė) Autobot uji me targa AA 393PN. Pas verifikimeve tė dokumentacionit tė paraqitur rezulton se mjeti i sipėrcituar ėshtė Autobot i certifikuar pėr transport lėnde tė rrezikshme, ēka bie nė kundėrshtim me DST, Kriteret e Veēanta tė Kualifikimit, Kapaciteti Teknik, pika 12 ku ndėr tė tjera pėrcaktohet se: “Operatori ekonomik pjesmarrės duhet tė disponojė 1 (njė) Autobot uji”.
  • Sa mė lart, nė mbėshtetje tė Nenit 46, pika 1, gėrma “b” tė Ligjit Nr. 9643 datė 20.11.2006 “Pėr Prokurimin Publik” (i ndryshuar) si dhe referuar Kreut III, Seksioni II, Neni 26, pika 8, gėrma “c” tė Vendimit tė Kėshillit tė Ministrave Nr. 914 datė 29.12.2014 “Pėr miratimin e rregullave tė prokurimit publik” (i ndryshuar), tė cilat parashikojnė kualifikimin pėr aftėsinė teknike tė kandidatėve ofertues, Operatori ekonomik “2N” shpk, referuar Shtojcės 9 nuk ka aftėsinė e duhur teknike pėr realizimin me sukses tė kontratės.

  2. “KOMBEAS” SHA:
  • Operatori ekonomik “KOMBEAS” sh.a nuk ka paraqitur Shtojcėn Nr.4 “Deklaratė pėr pėrmbushjen e kritereve tė pėrgjithshme”, cka bie nė kundėrshtim me Kriteret e Pėrgjithshme Tė Pranimit/Kualifikimit.
  • Operatori ekonomik “KOMBEAS” sh.a nuk ka paraqitur Shtojcėn Nr. 10 “Deklaratė mbi kontratat e lidhura apo nė proces”, cka bie nė kundėrshtim me Kriteret e Veēanta tė Kualifikimit, pika 1, germa e).
  • Operatori ekonomik “Kombeas” sha nuk plotėson pikėn 3 tė Kapacitetit Ekonomik dhe Financiar tė Dokumentave Standarte tė Tenderit: “Vėrtetim pėr shlyerjen e taksave vendore tė parashikuara nga Pushteti Vendor pėr vitin 2019” pasi nuk ka paraqitur vėrtetim pėr shlyerjen e taksave vendore pėr vitin 2019.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.30 - Dt.29-07-2019

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data