Open Procurement Albania

Ndertim impianti klorinimi ne ujesjellesat rajonal dhe vendosje matesash ne depo

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Institucioni Prokurues SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane
Objekti i Tenderit Ndertim impianti klorinimi ne ujesjellesat rajonal dhe vendosje matesash ne depo
Nr. Reference REF-24649-05-30-2019
Vlera / Fondi Limit 26 699 117,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 31-05-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 03-07-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 03-07-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues 4 AM
ARKONSTUDIO
AGI KONS
K.M.K
Operator Ekonomik Kontraktues
 • K.M.K
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 24 676 785,00
  Data e shpalljes sė fituesit 18-07-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 29612142
  Data e lidhjes sė kontratės 15-08-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 3 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. Oferta e paraqitur nga “AGI KONS” SH.P.K.:
  Operatori ekonomik nuk pėrmbush kriterin e pėrcaktuar nga autoriteti kontraktor nė dokumentat e tenderit pėr :
  - Paraqitjen e 3 kamionēinave me kapacitet mbajtės min.1.5 ton dhe max 2 ton pasi nga 3 kamioncina tė kėrkuara, shoqėria ka paraqitur me dokumentacion tė rregullt nė pėrmbushje tė kėtij kriteri dy kamionēina.
  - Paraqitjen e 4 kamionave me kapacitet mbajtės min.3.5 ton dhe max 5 ton pasi nga 4 kamiona tė kėrkuar, shoqėria ka paraqitur me dokumentacion tė rregullt nė pėrmbushje tė kėtij kriteri dy kamiona.
  Dokumentacioni i paraqitur nga Operatori Ekonomik lidhur me shtojcėn 10 ėshtė i paplotė pasi nuk ka pėrmbushur kriteret e Veēanta tė Kualifikimit/ Kapaciteti Teknik nuk zotėron kapacitet tė mjaftueshem teknik pėr sa i pėrket mjeteve pėr tė realizuar kontratėn pėr kėtė objekt prokurimi.

  3. Oferta e paraqitur nga Operatori Ekonomik “4-AM” shpk:
  Mė datė 04.07.2019 pranė Autoritetit Kontraktor UKT sh.a ėshtė protokolluar shkresa e operatorit ekonomik “4-AM” shpk me lėndė ”Mbi proēeduren e prokurimit “Ndėrtim impianti klorinimi ne ujėsjellėsat rajonal dhe vendosje matėsash ne depo” prot hyrės 11798, datė 04.07.2019 me anė tė sė cilėn parashtron arsyet e tėrheqjes nga proēedura objekt prokurimi.

  3. Oferta e paraqitur nga “ARKONSTUDIO” SH.P.K.:
  Dokumentacioni i paraqitur nga Operatori Ekonomik “ėshtė i paplotė pasi nuk ka pėrmbushur kriteret e Veēanta tė Kualifikimit/ Kapaciteti Teknik nuk zotėron kapacitet tė mjaftueshem teknik pėr sa i pėrket mjeteve pėr tė realizuar kontratėn pėr kėtė objekt prokurimi duke mos pėrmbushur Kriteret e veēanta pėr kualifikim, Kapaciteti Teknik dhe professional.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.34 - Dt.26-08-2019
  Projekti

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data