Open Procurement Albania

RIKUALIFIKIM I RRUGICAVE TE QYTETIT KAVAJE

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Kavajė
Institucioni Prokurues Bashkia Kavaje
Objekti i Tenderit RIKUALIFIKIM I RRUGICAVE TE QYTETIT KAVAJE
Nr. Reference REF-24843-05-30-2019
Vlera / Fondi Limit 16 420 000,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 31-05-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 04-07-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 04-07-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 6
Operatorė Konkurues K.M.K
SARK
Shendelli
BOSHNJAKU B
METEO
Biba - X
Operator Ekonomik Kontraktues
 • BOSHNJAKU.B
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 13 595 820,00
  Data e shpalljes sė fituesit 02-08-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 3 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka patur ankese nga operatori ekonomik K.M.K sh.p.k me nr 2371 Prot. date 19.07.2019 dhe kthim pergjigje me nr. 2371/1 date 19.07.2019.
  Jane skualifikuar:
  1. Operatori ekonomik “K.M.K” sh.p.k :
  Shoqeria “K.M.K” Shpk, nuk mund te kualifikohet ne kete procedure prokurimi pasi ajo nuk ploteson kategorin e punimeve.
  Shoqeria “K.M.K” Shpk, nuk ploteson kriterin per pune te ngjashme.

  2. Operatori ekonomik "SARK" sh.p.k :
  Nuk ploteson kriterin per pune te ngjashme ne kundershtim me piken 2.3/4 te D.T. Nuk ka plotesuar paraqitur vertetim qe ka shlyer taksat vendore 2018 dhe 2019, nderkohe qe ushtron aktivitet edhe ne adresat: - Bashkia Maliq, Bashkia Kruje, Bashkia Roskovec, sipas deklarimeve ne shtojcen.
  Nuk ka plotesuar paraqitur vertetim qe ka shlyer taksat vendore leshuar nga Divjake, Durres, Gjirokaster, Kavaje dhe Has, ku ka ushtuar aktivitet, ne baze te kontratave, situacioneve dhe formulareve te vleresimit te paraqitur ne kete procedure prokurimi.
  Ne shtojcen nr 10, per disponimin e makinerive nuk ka deklaruar mjetin makineri skarifikimi (freze per gerryerje asfalti). Ne dokumentat e tenderit ka paraqitur fature tatimore nr 102, date 13.12.2004, me pale shitese “Edil Tea” Shpk dhe pale blerese “Alba Konstruksion” Shpk por nuk ka paraqitur asnje dokument vertetues ose provues qe te lidhi ofertuesin Shoqeria “Sark” Shpk me faturen ne fjale.

  3. Operatori ekonomik "SHENDELLI" sh.p.k :
  Shoqeria “Shendelli” Shpk, nuk ka paraqitur dokumentacion qe ka shlyer detyrimet vendore ne Bashkia Tirane. Ne shtojcen 11, Deklaratė Mbi Kontratat E Lidhura Dhe/ Ose Ne Proēes.
  Shoqeria “Shendelli” Shpk, nuk ka paraqitur dokumentacion qe ka shlyer detyrimet vendore ne Bashkia Kruje. Ne dokumentat e tenderit, nga ofertuesi eshte paraqitur edhe dokumenti “Fature Arketimi”, me numer 65, date 02.05.2019, ku vertetohet se Shoqeria “Shendelli” Shpk ka nje detyrim kundrejte bashkise Kruje por nuk ka paraqitur dokument te leshuar nga Bashkia Kruje mbas kesaj fature, ku te vertetohet se subjekti te kete shlyer detyrimet prane kesaj bashkie.
  Shoqeria “Shendelli” Shpk, nuk ka paraqitur dokumentacion qe ka shlyer detyrimet vendore ne Bashkia Pogradec. Ne dokumentat e tenderit, nga ofertuesi eshte paraqitur edhe dokumenti “Urdher Pagese”, date 06.03.2019, ku vertetohet se Shoqeria “Shendelli” Shpk ka nje detyrim kundrejte bashkise Pogradec.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės
  Projekti

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data