Open Procurement Albania

Loti II-te Furnizimi me orendi dhe pajisje i shkollave

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Institucioni Prokurues Bashkia Tirane
Objekti i Tenderit Loti II-te Furnizimi me orendi dhe pajisje i shkollave
Nr. Reference REF-24671-05-30-2019
Vlera / Fondi Limit 41 650 987,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 31-05-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 24-06-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 24-06-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues Erald
Erzeni
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ERZENI/SH
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 40 879 201,00
  Data e shpalljes sė fituesit 31-07-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 49055041
  Data e lidhjes sė kontratės 20-08-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 2 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa
  Janė skualifikur ofertuesit e mėposhtėm:
  1. Operatori Ekonomik Erald shpk:
  Operatori ekonomik Erald shpk nuk plotėson pikėn 2.13 tė Kapacitetit Teknik tė DST: Operatori Ekonomik duhet tė disponojė jo mė pak se 2 ( dy) mjete transporti me kapacitet mbajtes nga 1 ton deri ne 3.5 ton per secilin mjet pasi OE ka deklaruar (1) kamion me targė SH 2913E, i cili pas verifikimit te dokumentacionit rezulton se tonazhi I tij eshte me i madh se ai qe ka kerkuar ne DST.
  Pra, Operatori Ekonomik “M.LEZHA” shpk, nuk plotėson “Kriteret e veēanta tė kualifikimit/ Kapaciteti teknik/ pika 2.13.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Specifikim Teknik
  Relacion Konstruktiv
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.34 - Dt.26-08-2019

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data