Open Procurement Albania

Loti i Dhjetė: “Mbikqyrje e punimeve per objektin: Rikonstruksion Rruga "Zabelej"

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Shkodėr
Institucioni Prokurues Bashkia Shkoder
Objekti i Tenderit Loti i Dhjetė: “Mbikqyrje e punimeve per objektin: Rikonstruksion Rruga "Zabelej"
Nr. Reference REF-24685-05-30-2019
Vlera / Fondi Limit 231 324,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 31-05-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 12-06-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 12-06-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues ZENIT&CO
NOVATECH STUDIO
M.A.K Studio
LENI-ING
Operator Ekonomik Kontraktues
 • M.A.K Studio
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 195 628,00
  Data e shpalljes sė fituesit 07-08-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 70 (shtatedhjete) dite
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Jane skualifikuar:

  1 - “NOVATECH STUDIO” sh.p.k:
  Ne kundershtim me piken 2.3.7) te Kriteret e Vecanta te Kualifikimit te DST ku citohet qe Operatori ekonomik ofertues nė pėrllogaritjen e ofertės duhet ti referohet njoftimit tė bėrė me Nr. 5585 Prot. datė 25.07.2017 tė Agjensisė sė Prokurimit Publik ”Rekomandim mbi mėnyrėn e pėrcaktimit tė tarifave minimale tė specifikuara nė Vendimin e Kėshitllit tė Ministrave Nr.354 datė 11.05.2016 ”Pėr miratimin e manualit tė tarifave pėr shėrbime nė planifikim territori, projektim, mbikėqyrje dhe kolaudim”, oferta e paraqitur nga operatori ekonomik rezulton te jete nen kufirin minimal te lejuar per kete mbikqyrje dhe ne baze te pikes 2.3.7) te Kriteret e Vecanta te Kualifikimit te DST ky fakt perben shkak per skualifikimin e ofertuesit.

  2 - “ZENIT&CO” sh.p.k per keto arsye:
  Ne kundershtim me piken 2.3.7) te Kriteret e Vecanta te Kualifikimit te DST ku citohet qe Operatori ekonomik ofertues nė pėrllogaritjen e ofertės duhet ti referohet njoftimit tė bėrė me Nr. 5585 Prot. datė 25.07.2017 tė Agjensisė sė Prokurimit Publik ”Rekomandim mbi mėnyrėn e pėrcaktimit tė tarifave minimale tė specifikuara nė Vendimin e Kėshitllit tė Ministrave Nr.354 datė 11.05.2016 ”Pėr miratimin e manualit tė tarifave pėr shėrbime nė planifikim territori, projektim, mbikėqyrje dhe kolaudim”, oferta e paraqitur nga operatori ekonomik rezulton te jete nen kufirin minimal te lejuar per kete mbikqyrje dhe ne baze te pikes 2.3.7) te Kriteret e Vecanta te Kualifikimit te DST ky fakt perben shkak per skualifikimin e ofertuesit.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data