Open Procurement Albania

Kanali ujites KU-21

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Shkodėr
Institucioni Prokurues Bashkia Shkoder
Objekti i Tenderit Kanali ujites KU-21
Nr. Reference REF-23998-05-28-2019
Vlera / Fondi Limit 12 091 934,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 29-05-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 28-06-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 29-05-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 7
Operatorė Konkurues Blinishta
Shendelli
Jubica
MF Invest Group & “Mane/S”
Kadia & “HASTOĒI
Rroku GUEST
Delia Impex
Operator Ekonomik Kontraktues
 • KADIA SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 11 722 870,00
  Data e shpalljes sė fituesit 22-07-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 14067444
  Data e lidhjes sė kontratės 02-08-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 70 dite
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Ka ofertues te skualifikuar.

  1. ”Blinishta”sh.p.k. :
  -Mungojne te gjitha shtojcat dhe deklaratat sipas DST
  -Ne oferten ka gabim ne masen 14.7%
  -Nuk ka paraqitur pune te ngjashme me objektin e prokurimit
  -Nuk ka paraqitur dokumentacion per asnjerin prej inxhiniereve te kerkuar ne DST
  -Ka mungesa ne dokumentacionin e paraqitur per makinerite dhe punonjesit me IQT te kerkuar ne DST
  -Nuk plotesoni numrin mesatar te punonjesve
  -Nuk ka paraqitur dokumentacion per mjekun e ndermarrjes

  2.U skualifikua operatori ekonomik“ Shendelli” sh.p.k. :
  -Mungon deklarata sipas pikes 4,kapaciteti teknik per mosangazhim te fuqise punetore ne kontrata te tjera me Bashkine Shkoder
  -Ne shtojcen mbi disponimin e makinerive mungon mjeti Trencher per hapje kanali,tokmak elektrik dhe gjenerator 120KVA
  -Nuk ka paraqitur dokumentacion se dispononi Trencher per hapje kanali dhe tokmak elektrik
  -Tekniket topograf te deklaruar nuk figurojne ne listepagesat e shoqerise
  -Tek deklarata per punet ne process nuk ka deklaruar kontraten me Bashkine Tropoje si pjese e BO ekonomike
  -Bazuar ne lejen e qarkullimit eskavatori me goma I marre me qera me targe AA740 JY eshte per perdorim vetjak dhe si I tille nuk mund te leshohet me qera

  3.U skualifikua operatori ekonomik “Jubica.”sh.p.k. :
  -Per teknikun topograf mungon deshmia e shkolles/deshmi nga organe/institute te akredituar.
  -Mungon deshmia per nje Manovrator leshuar nga Drejtoria e Sherbimit te Transportit Rrugor.
  -Automjeti me targa AA258UX referuar lejes se qarkullimit nuk eshte vetshkarkues
  -Kamionit me targa TR 738ON I ka mbaruar polica e sigurise me date 25.09.2019
  -Stafi inxhinierik,ponunonjesit e specializiuat me IQT jane te angazhuar ne kontraten e paperfunduar me bashkine Shkoder ,Rruga hamidije
  -Eskavatori me zinxhir,kamionat,autobetonieret jane te angazhuara tek kontrata e paperfunduar me Bashkine Shkoder ,Rruga hamidije.Kontrata e qerase e automjeteve eshte me objekt rruga Hamidije.
  4.U skualifikua bashkimi i operatoreve ekonomik “MF Invest Group”sh.p.k & “Mane/S”sh.p.k :
  -Nuk ka paraqitur dokumentacion se dispononi Trencher per hapje kanali dhe nuk e ka paraqitur tek shtojca e makinerive sipas kerkesave ne DST
  -Kontrata e bashkepunimit dhe prokura e posacme ndermjet bashkimit te shoqerive ka objekt dhe Autoritet te Ndryshem kontraktor nga ai qe eshte objekt prokurimi.Gjithashtu ne kete kontrate bashkepunimi nuk eshte bere ndarje e punimeve qe merr persiper secili nga anetaret e bashkimit te shoqerive
  -Mungon deklarata per mosangazhim te fuqise punetore ne kontrata te tjera me Bashkine Shkoder
  -Nuk ka paraqitur dokumentacion se dispononi eskavator me goma

  5.U skualifikua operatori ekonomik “Rroku GUEST” sh.p.k. :
  -Nuk ka paraqitur asnje dokument
  6.U skualifikua operatori ekonomik “Delia Impex” sh.p.k. :
  -Nuk ka paraqitur asnje dokument
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Specifikim Teknik
  Raport Teknik
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.32 - Dt.13-08-2019

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data