Open Procurement Albania

Loti i Dymbedhjetė “Mbikqyrje e punimeve per objektin: Rikonstruksioni rrugės Rragam – Sheldi, (Loti 2)”

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Shkodėr
Institucioni Prokurues Bashkia Shkoder
Objekti i Tenderit Loti i Dymbedhjetė “Mbikqyrje e punimeve per objektin: Rikonstruksioni rrugės Rragam – Sheldi, (Loti 2)”
Nr. Reference REF-24147-05-28-2019
Vlera / Fondi Limit 291 252,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 29-05-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 10-06-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 29-05-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues INSTITUTI DEKLIADA - ALB
NOVATECH STUDIO
M.A.K Studio
Operator Ekonomik Kontraktues
 • NOVATECH STUDIO
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 246 249,00
  Data e shpalljes sė fituesit 02-08-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 295499
  Data e lidhjes sė kontratės 19-08-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 2 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Ka ofertues te skualifikuar.
  1.” INSTITUTI DEKLIADA - ALB” sh.p.k. per keto arsye:
  Ne kundershtim me piken 2.3.7) te Kriteret e Vecanta te Kualifikimit te DST ku citohet qe Operatori ekonomik ofertues nė pėrllogaritjen e ofertės duhet ti referohet njoftimit tė bėrė me Nr. 5585 Prot. datė 25.07.2017 tė Agjensisė sė Prokurimit Publik ”Rekomandim mbi mėnyrėn e pėrcaktimit tė tarifave minimale tė specifikuara nė Vendimin e Kėshitllit tė Ministrave Nr.354 datė 11.05.2016 ”Pėr miratimin e manualit tė tarifave pėr shėrbime nė planifikim territori, projektim, mbikėqyrje dhe kolaudim”, oferta e paraqitur nga operatori ekonomik rezulton te jete nen kufirin minimal te lejuar per kete mbikqyrje dhe ne baze te pikes 2.3.7) te Kriteret e Vecanta te Kualifikimit te DST ky fakt perben shkak per skualifikimin e ofertuesit.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.34 - Dt.26-08-2019

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data