Open Procurement Albania

Loti I: “Ndėrtimi i urės nė rrugėn Kocaj-Veski, Baldushk”

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Institucioni Prokurues Drejtoria Nr.2 e Punetoreve te Qytetit Tirane
Objekti i Tenderit Loti I: “Ndėrtimi i urės nė rrugėn Kocaj-Veski, Baldushk”
Nr. Reference REF-24166-05-28-2019
Vlera / Fondi Limit 18 249 229,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 29-05-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 28-06-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 29-05-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues KACDEDJA
Shendelli
V.A.S Konstruksion dhe “Rroku Guest
Sireta-2F
Operator Ekonomik Kontraktues
 • V.A.S. Konstruksion - Rroku GUEST
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 16095665.8
  Data e shpalljes sė fituesit 31-07-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 19314786.96
  Data e lidhjes sė kontratės 06-08-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 6 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. “KACDEDJA” sh.p.k:
  • Nuk pėrmbush pikėn 2.3.7 tė kapacitetit teknik ku parashikohet se "Operatori ekonomik duhet tė ketė tė punėsuar 1 (njė) punonjės teknik ndertimi, te vertetuar me kontratė pune te vlefshme; diplomė pėrkatėse, deshmi kualifikimi te sigurimit teknik me kategori IV (tė vlefshme), si dhe te figurojne ne listpagesat e shoqėrisė pėr tė paktėn 3 (tre) muajt e fundit." pasi nuk ka paraqitur Teknik Ndėrtimi tė pajisur me dėshmi kualifikimi tė sigurimit teknik me kategori IV (tė vlefshme) por ka paraqitur Teknik Ndėrtimi tė pajisur me dėshmi kualifikimi te sigurimit teknik me kategori II (Agim Gjuta) dhe Teknik Ndėrtimi tė pajisur me dėshmi kualifikimi te sigurimit teknik me kategori III (Dede Meshi).
  • Nuk pėrmbush pikėn 2.3.16 tė kapacitetit teknik ku parashikohet se operatori duhet tė paraqesė “Dėshmi pėr mjetet e pajisjet teknike, qė ka nė dispozicion apo mund ti vihen nė dispozicion operatorit ekonomik, qė nevojiten pėr ekzekutimin e kontratės (Shtojca 10)

  2. “Shendelli” sh.p.k, :
  • Nuk pėrmbush pikėn 2.3.7 tė kapacitetit teknik ku parashikohet se " Operatori ekonomik duhet tė ketė tė punėsuar 1 (njė) punonjės teknik ndertimi, te vertetuar me kontratė pune te vlefshme; diplomė pėrkatėse, deshmi kualifikimi te sigurimit teknik me kategori IV (tė vlefshme), si dhe te figurojne ne listpagesat e shoqėrisė pėr tė paktėn 3 (tre) muajt e fundit." pasi nuk ka paraqitur Teknik Ndėrtimi tė pajisur me dėshmi kualifikimi tė sigurimit teknik me kategori IV (tė vlefshme) por ka paraqitur 2 Teknik Ndėrtimi tė pajisur me dėshmi kualifikimi te sigurimit teknik me kategori II, V.Apostoli dhe B.Hoxha.
  Nuk pėrmbush pikėn 2.3.16 tė kapacitetit teknik ku parashikohet se operatori duhet tė paraqesė “Dėshmi pėr mjetet e pajisjet teknike, qė ka nė dispozicion apo mund ti vihen nė dispozicion operatorit ekonomik, qė nevojiten pėr ekzekutimin e kontratės (Shtojca 10)

  3. “Sireta-2F ” sh.p.k:
  Nuk pėrmbush pikėn 2.3.7 tė kapacitetit teknik ku parashikohet se "Operatori ekonomik duhet tė ketė tė punėsuar 1 (njė) punonjės teknik ndertimi, te vertetuar me kontratė pune te vlefshme; diplomė pėrkatėse, deshmi kualifikimi te sigurimit teknik me kategori IV (tė vlefshme), si dhe te figurojne ne listpagesat e shoqėrisė pėr tė paktėn 3 (tre) muajt e fundit." pasi nuk ka paraqitur Teknik Ndėrtimi tė pajisur me dėshmi kualifikimi tė sigurimit teknik me kategori IV (tė vlefshme) por ka paraqitur Teknik Ndėrtimi tė pajisur me dėshmi kualifikimi te sigurimit teknik me kategori II (P.Manēellari).
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Specifikim Teknik
  Relacion Konstruktiv
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.32 - Dt.13-08-2019

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data