Open Procurement Albania

Rikonstruksioni i Biblotekes se Qytetit, Nj.A 2

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Institucioni Prokurues Bashkia Tirane
Objekti i Tenderit Rikonstruksioni i Biblotekes se Qytetit, Nj.A 2
Nr. Reference REF-29219-07-03-2019
Vlera / Fondi Limit 2 594 758,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 04-07-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 15-07-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 15-07-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 11
Operatorė Konkurues Elda Vl
Nigma Konstruksion
2N
Cara
Rafin Compani
S.A.G
2Z Konstruksion
Zeqillari’’ shpk ‘’ Kthella
B-93
Bonus
Sark
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ZEQILLARI - Kthella SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 2 225 455,00
  Data e shpalljes sė fituesit 13-08-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 2620930
  Data e lidhjes sė kontratės 02-09-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 7 jave
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikur ofertuesit e mėposhtėm:
  1. Operatori Ekonomik “Elda Vl” shpk:
  Shoqėria “Elda VI” shpk nuk ka paraqitur nė SPE, asnjė dokument dhe as ofertė ekonomike .

  2. Operatori Ekonomik “Nigma Konstruksion” shpk:
  Shoqėria ““Nigma Konstruksion” shpk, nuk ka paraqitur nė SPE, asnjė dokument dhe as ofertė ekonomike .

  3. Operatori ekonomik “2N” shpk:
  Operatori Ekonomik“2N” shpk, nuk plotėson Shtojca 2: Ftesa pėr Ofertė pasi oferta e OE eshte me gabime aritmetike. Bazuar ne nenin 53 te ligjit dhe nenit 66, pika 4 te VKM shuma absolute e te gjitha korrigjimeve jane me shume se + - 2% e vleres se ofertes ekonomike te ofruar. Vlera ekonomike e ofruar sipas operatorit eshte 1.537.696 leke me tvsh, ndersa ne fakt nga mbledhja e shumave te prezantuara ne preventive oferta duhet te ishte 1.805.235 leke me tvsh. Diferenca e gabimit eshte 267.539 leke. Ky gabim eshte ne masen 17 %.
  Operatori Ekonomik “2N” shpk,nuk plotėson pikėn 10. Dėshmi pėr mjetet e pajisjet teknike, qė ka nė dispozicion ….. pasi OE nuk ka paraqitur eskavator me goma me dokumentacionin perkates sipas kerkeses ne DST. (Pėr mjetet qė shėnohen nė regjistra publikė duhet tė paraqitet dokumenti qė verteton regjistrimin e mjetit (leje qarkullimi), plus certifikaten e kontrollit teknik dhe siguracionin e mjetit (te vlefshme), dhe per mjetet e siguruara me qera, dokumenti qe verteton regjistrimin e tij plus certifikaten e kontrollit teknik dhe siguracionin e mjetit,(te vlefshme).

  4. Operatori Ekonomik “Cara”shpk:
  Operatori Ekonomik “Cara”shpk, nuk plotėson pikėn 10.Dėshmi pėr mjetet e pajisjet teknike, qė ka nė dispozicion….. ku nga AK eshte kerkuar 1 kamioncine vetshkarkuese me kapacitet mbajtes min 1- maks 2 ton. OE ka nuk ka paraqitur nje kamioncine me kapacitet mbajtes tė kėrkuar sipas DST.
  Operatori Ekonomik “Cara”shpknuk plotėson pikėn 10.Dėshmi pėr mjetet e pajisjet teknike, qė ka nė dispozicion ….. ku nga AK eshte kerkuar 1 vinc me kosh. OE nuk ka paraqitur asnje mjet vinc me kosh.

  5. Operatori Ekonomik “Rafin Compani ”shpk:
  Operatori Ekonomik “Rafin Compani ”shpk, nuk plotėson pikėn 10. Dėshmi pėr mjetet e pajisjet teknike, qė ka nė dispozicion ….. AK ka kerkuar 1 vinc me koshe. OE nuk ka paraqitur mjet 1 vinc me kosh.
  Operatori Ekonomik “Rafin Compani ”shpk nuk plotėson pikėn 10. Dėshmi pėr mjetet e pajisjet teknike, qė ka nė dispozicion ….. ku nga AK Eshte kerkuar nje kamion me kapacitet mbajtes min 3.5 ton – maks 5 ton (1 cope). OE nuk ka paraqitur asnje kamion, me kapacitet mbajtes min 3.5 ton – maks 5 ton me dokumentacion tė rregullt.

  6. Operatori Ekonomik “S.A.G”shpk:
  Operatori Ekonomik “S.A.G” shpk,nuk ka plotėsuar nė mėnyrė tė saktė dhe tė rregullt Shtojcėn14, pasi nuk ka pėrfshirė ne shtojcėn nr.14, administratoren tjetėr znj. Etleva Sinoimeri. Nga verifikimi i Ekstraktit Historik tė Shoqerisė “SAG” shpk, pranė Qendrės Kombėtare tė Biznesit, rezulton si Administratore edhe znj. Etleva Sinoimeri, e emėruar mė dt.17.01.2019, me afat deri me date 17.01.2020.Nė plotėsim tė parashikimeve tė nenit 45/1 tė Ligjit nr. 9643 dt. 20.11.2006 “Pėr Prokurimin Publik” (i ndryshuar), duhet tė ishte pėrfshirė nė shtojcėn nr.14, edhe znj. Etleva Sinoimeri, me cilėsisinė e Administratores sė shoqėrisė. Pra, pėr efekt pjesėmarrje nė tender dhe plotėsimin e parashikimeve tė nenit 45/1 tė LPP, Operatori Ekonomik, nė momentin e ofertimit duhet tė paraqesė vetdeklarimin e tij, sipas shtojcės pėrkatėse tė DST (shtojca nr.14).
  Operatori Ekonomik “S.A.G” shpk,nuk ka paraqitur Shtojcėn11 “Mbi disponimin e makinerive” , pėr objektin: “ Rikonstruksioni i Biblotekės sė Qytetit, Nj.A 2”. OE,ka paraqiturShtojcėn11 “Mbi disponimin e makinerive”, ku OE, deklaron se zotėron mjetet e paisjet teknike dhe aseteve tė tjera fizike pėr tė realizuar kontratėn me objekt: Rikonstruksioni I godinave tė konvikteve tė sdudentėve nė qytetet Shkodėr(godina nr.2), Vlorė (konvikti I vajzave) Korce (godina nr.1) me fond limit:245,039,761.33 ( dyqind e dyzet e pesė million e tridhjetė e nėntėmijė e shtatėqind e e gjashtėdhjetė e njė pikė tridhjetė e tre ) lek pa tvsh.

  7. Operatori Ekonomik “2Z Konstruksion ”shpk:
  Operatori Ekonomik “2Z Konstruksion ” shpk, nuk plotėson piken2.Kriteret e veēanta tė kualifikimit f. Deklaratė mbi garantimin e zbatueshmėrisė sė dispozitave ligjore nė marrėdhėniet e punes sipas Shtojces 14/1 pasi OE nuk ka paraqitur ne sistem deklaraten qe eshte kerkuar ne DST nga AK mbi garantimin e zbatueshmerise se dispozitave ligjore ne marredheniet e punes.
  Operatori Ekonomik “2Z Konstruksion ” shpk, nuk plotėson pikėn 10. Dėshmi pėr mjetet e pajisjet teknike, qė ka nė dispozicion ….. pasi OE ka nuk ka paraqitur asnjė Kamion vetshkarkues (kapaciteti mbajtės nga 3.5 ton deri ne 5 ton ).
  Operatori Ekonomik “2Z Konstruksion ” shpk nuk plotėson pikėn 10. Dėshmi pėr mjetet e pajisjet teknike, qė ka nė dispozicion ….. pasi OE nuk ka paraqitur asnjė kamioncine (kapaciteti mbajtės deri minimumi 1 ton maksimumi 2 ton).

  8. Operatori Ekonomik “Bonus ”shpk:
  Operatori Ekonomik “Bonus ” shpk nuk plotėson pikėn 10. Dėshmi pėr mjetet e pajisjet teknike, qė ka nė dispozicion ….. pasi OE nuk ka paraqitur asnjė kamion vetshkarkues me kapaciteti mbajtės nga 3.5 ton deri ne 5 ton .
  Operatori Ekonomik “Bonus ” shpk nuk plotėson pikėn 10. Dėshmi pėr mjetet e pajisjet teknike, qė ka nė dispozicion ….. pasi OE nuk ka paraqitur eskavator me goma me dokumentacionin perkates sipas kerkeses ne DST.

  9. Operatori Ekonomik “ Sark ”shpk:
  Operatori Ekonomik “ Sark ” shpknuk plotėson pikėn 2.3 Kapaciteti teknik pika 2 Kandidati ofertues duhet tė pėrcaktojė me anė tė njė deklaratė (nga Administratori i shoqėrisė) Drejtuesin Teknik tė punimeve nė objekt, i cili duhet tė jetė i pėrfshirė nė liēencėn e shoqėrisė dhe tė deklarojė se ai nuk ėshtė i angazhuar nė kontrata tė tjera, shoqeruar me dokumentacionin e mėposhtėm:a)Librezė pune (pėrkatėse)b)Kontratė pune e vlefshme (pėrkatėse)c)Diplomė pasi OE ka deklaruar drejtuesin teknik por ne dokumentacionin shoqerues diploma e tij ėshtė fotokopje. Sipas kerkesave te DSTTė gjithė dokumentat duhet tė jenė origjinalė ose kopje tė noterizuara tė tyre. Rastet e mos-dorėzimit tė njė dokumenti, ose tė dokumentave tė rreme e tė pasakta, konsiderohen si kushte pėr skualifikim.
  Operatori Ekonomik “ Sark ” shpk, nuk plotėson pikėn 10. Dėshmi pėr mjetet e pajisjet teknike, qė ka nė dispozicion ….. pasi OE nuk ka paraqitur asnjė kamioncine sipas kerkesave te DST.
  Operatori Ekonomik “ Sark ” shpknuk plotėson pikėn 10. Dėshmi pėr mjetet e pajisjet teknike, qė ka nė dispozicion ….. pasi OE nuk ka paraqitur asnjė Kamion vetshkarkues (kapaciteti mbajtės nga 3.5 ton deri ne 5 ton, sipas kerkesave ne DST.
  Operatori Ekonomik “ Sark ” shpknuk plotėson pikėn 10. Dėshmi pėr mjetet e pajisjet teknike, qė ka nė dispozicion ….. pasi OE nuk ka paraqitur asnjė Eskavator me goma (cope 1) OE ka sipas kerkesave ne DST.

  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.36 - Dt.09-09-2019

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data