Open Procurement Albania

“Blerje lėnde djegėse pėr ngrohje nė Shkolla, Kopsht dhe Ēerdhe pėr vitin 2019”.

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Fushė-Arrėz
Institucioni Prokurues Bashkia Fushe Arrez
Objekti i Tenderit “Blerje lėnde djegėse pėr ngrohje nė Shkolla, Kopsht dhe Ēerdhe pėr vitin 2019”.
Nr. Reference REF-29365-07-04-2019
Vlera / Fondi Limit 1 738 800,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 05-07-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 16-07-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 16-07-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues SINANI TRADING
ARON & RELIO
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Sinani Trading  SHPK ( ish M B KURTI shpk)
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 1 620 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 30-07-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 1944000
  Data e lidhjes sė kontratės 31-07-2019
  Kohėzgjatja e kontratės Nenshkrimi i kontrates me pėrfundim deri ne fund te sezonit te ngrohjes.
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. Operatorin Ekonomik, “ARON & RELIO” sh.p.k:
  1. Mungon kontrate qeraja ose perdorim per ambjentin e magazinimit, kerkuar ne DST, pika 2.3 "Kapaciteti Teknik", paragrafi 6, pasi Kontrata e Qerase date 04.01.2019, eshte e panoterizuar e per pasoje eshte e pasakte dhe ky kriter nuk permbushet.
  -Per mangesite e konstatuara operatori ekonomik ARON & RELIO shpk, Skualifikohet pasi nuk permbushin kerkesat e percaktuara ne dokumentat e tenderit.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.32 - Dt.13-08-2019

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data