Open Procurement Albania

Rikonstruksion i rruges Princat e Kuvendit ne lagjen Gurra.

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Lezhė
Institucioni Prokurues Bashkia Lezhe
Objekti i Tenderit Rikonstruksion i rruges Princat e Kuvendit ne lagjen Gurra.
Nr. Reference REF-29315-07-04-2019
Vlera / Fondi Limit 3 495 974,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 05-07-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 17-07-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 17-07-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues Nika
Senka
Sark
Operator Ekonomik Kontraktues
 • NIKA SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 2 908 920,00
  Data e shpalljes sė fituesit 13-08-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 3490704
  Data e lidhjes sė kontratės 13-08-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 3 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Eshte kthyer pergjigje me date 29.07.2019 .
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. Sark shpk :
  Se pari i gjithe dokumetacioni i dorezuar nisur nga shtojcat sipas dst dhe formulari i ofertes ekonomike nuk eshte nenshkruar nga perfaqesuesi ligjor i subjektir Sark shpk z. Arben Kajolli por jane nenshkruar nga nje person tjeter me p/perpara dhe nuk ka nje dokument justifikues me te cilin te provohet se eshte autorizuar per te nenshkruar ne emer dhe per llogari te perfaqesuesit ligjor Arben Kajolli , kjo ne kundershtim me dispozitat e nenit 95 pika 3 e Ligjit nr. 9901 date 14.04.2008 “Per Shoqerite tregtare “ te ndryshuar
  Se dyti ne permbushje te kriterit .Vėrtetimin qė konfirmon shlyerjen e tė gjitha detyrimeve tė maturuara tė energjisė elektrike tė kontratave tė energjisė qė ka operatori ekonomik qė ėshtė i regjistruar nė Shqipėri.
  OE ka paraqitur vertetimin nr 1388 prot date 01.07.2019 te leshuar nga OSHEE ku rezulton se titullar e kontratave eshte z. Arben Kajolli dhe jo shoqeria Sark shpk . Pra nuk ka paraqitur dokumentin qe provon se shoqeria Sark shpk ka shlyer te gjitha detyrimet e maturuara te energjise elektrike
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.33 - Dt.19-08-2019

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data