Open Procurement Albania

Rikonstruksion I rruges Ungrej-Kalivac

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Lezhė
Institucioni Prokurues Bashkia Lezhe
Objekti i Tenderit Rikonstruksion I rruges Ungrej-Kalivac
Nr. Reference REF-29332-07-04-2019
Vlera / Fondi Limit 1 500 000,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 05-07-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 17-07-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 17-07-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues NIKA
SENKA
SARK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • SENKA SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 1 330 430,00
  Data e shpalljes sė fituesit 13-08-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 1596516
  Data e lidhjes sė kontratės 13-08-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 3 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ka marrė pėrgjigje nė datė 29.07.2019 .
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. SARK shpk :
  Ka paraqitur dokumentacion e kerkuar per 1 (nje) inxhinier ( R.T) por kjo nuk rezulton si drejtuese teknike ne liēensen e shoqerise kriter ky i kerkuar ne piken 2.3.3. germa a te kritereve tre vecanta te kualifikimit.
  Te gjitha shtojcat dhe deklaratat e paraqitura nga ky OE nuk jane nenshkruar nga perfaqesuesi ligjor i shoqerise , sic parashikon Ligjit nr 9901 date 14.04.2008 “Per Shoqerite tregtare, por nga nje person tjeter per te cilin nuk eshte paraqitur asnje dokumentacion provues qe ky i fundit eshte i autrorizuar te nenshkruaje ne emer dhe per llogari te perfaqesuesit ligjor te shoqerise .
  Vėrtetimi qė konfirmon shlyerjen e tė gjitha detyrimeve tė maturuara tė energjisė elektrike tė kontratave tė energjisė qė ka operatori ekonomik qė ėshtė i regjistruar nė Shqipėri, me nr 1388 prot date 01.07.2019 , me kerkues Sark sh.p.k, rezultojne te jene ne emer te titullarit Arben Kajolli dhe jo ne emer te kompanise Sark shpk.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.33 - Dt.19-08-2019

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data