Open Procurement Albania

Sistemim i oborrit te pallatit nr. 28 Lagja Beselidhja Lezhe

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Lezhė
Institucioni Prokurues Bashkia Lezhe
Objekti i Tenderit Sistemim i oborrit te pallatit nr. 28 Lagja Beselidhja Lezhe
Nr. Reference REF-29321-07-04-2019
Vlera / Fondi Limit 2 144 229,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 05-07-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 17-07-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 17-07-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues DRINIA"shpk & VARAKU-E
NIKA
SENKA
Sark
Operator Ekonomik Kontraktues
 • NIKA SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 1 855 862,00
  Data e shpalljes sė fituesit 13-08-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 2227034
  Data e lidhjes sė kontratės 13-08-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 3 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ka marrė pėrgjigje nė datė 29.07.2019.

  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. SARK sh.p.k. :
  -Ka paraqitur dokumentacion e kerkuar per 1 (nje) inxhinier ( R.T) por kjo nuk rezulton si drejtuese teknike ne liēensen e shoqerise .
  - Nuk ka paraqitur dokumentacion per te provuar se ka te punėsuar punonjės te kualifikuar me Deshmi Kualifikimi te Sigurimit Teknik e lėshuar nga nje trup ēertefikuese e akredituar ne RSH-se, per 1 hidraulik, 1 karpentiernje manovrator .
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.33 - Dt.19-08-2019

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data