Open Procurement Albania

’Blerje matesa uji individual 1/2 ", 3/4" dhe 1" dhe rakorderi ndihmese

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Elbasan
Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Kanalizime Elbasan
Objekti i Tenderit ’Blerje matesa uji individual 1/2 ", 3/4" dhe 1" dhe rakorderi ndihmese
Nr. Reference REF-30907-07-19-2019
Vlera / Fondi Limit 10 668 701,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 22-07-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 15-08-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 15-08-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues Alpha Solution Group
Alen - Co & “Llazo
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Alen - Co  SHPK - Llazo SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 10,373,770.00 
  Data e shpalljes sė fituesit 02-09-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 12448524
  Data e lidhjes sė kontratės 06-09-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 15 dite
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Jane kualifikuar operatoret ekonomik te mėposhtėm:

  1- Ofertuesi “Alpha Solution Group” sh.p.k:
  Nuk ka paraqitur dokumentacion te sakte tekniko- ligjor pasi OE nuk permbush kriteret si me poshte;
  Per kapacitetin teknik pika 1 OE ka paraqitur fatura tatimore te realizuar me nje subjekt privat por vlera e faturave eshte me e vogel se 40% e FL.
  OE nuk permbush piken 2 te Kapacitetit teknik pasi nuk ka paraqitur dokumentacionin e kerkuar per te vertetuar se ka pjese te stafit te tij nje hidraulik. OE nuk ka dorezuar dokumentacion per te vertetuar pikat 3; 6; 7; 8; 9; 10; 11; 12;13; 14 te kapacitetit teknik. “ Ndėrsa nė nenin 53 pika 3 tė ligjit nr.9643 datė 20.11.2006 “Pėr Prokurimin Publik” tė ndryshuar parashikohet se “Autoriteti kontraktor, nė zbatim tė pikės 4 tė kėtij neni, vlerėson njė ofertė tė vlefshme, vetėm nėse ajo ėshtė nė pėrputhje me tė gjitha kėrkesat dhe specifikimet e pėrcaktuara nė njoftimin e kontratės dhe nė dokumentet e tenderit, pa rėnė ndesh me pėrcaktimet e nenit 54 tė kėtij ligji, si dhe ka paraqitur formularin e ofertes ku ofron ēmimin prej 10.584.520 (dhjetemilion e peseqind e tetedhjete e katermije e peseqind e njezet) lekė (pa tvsh) dhe me vlerė kontrate prej 12.701.424 (dymbedhjetemilion e shtateqind e njemije e katerqind e njezet e kater).
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor- Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.37 - Dt.16-09-2019

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data