Open Procurement Albania

Loti 1: “Blerje pjesė kėmbimi pėr chiller”

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Institucioni Prokurues Bashkia Tirane
Objekti i Tenderit Loti 1: “Blerje pjesė kėmbimi pėr chiller”
Nr. Reference REF-31629-07-26-2019
Vlera / Fondi Limit 817 548,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 29-07-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 08-08-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 08-08-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues ISEC
ALTEC
Sulollari-Klima
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ISEC
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 808,000.00 
  Data e shpalljes sė fituesit 03-09-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 969600
  Data e lidhjes sė kontratės 19-09-2019
  Kohėzgjatja e kontratės Operatori ekonomik fitues duhet tė kryejė furnizimin dhe vendosjen e mallit brenda 2 (dy) ditėve nga data e lidhjes sė kontratės per te dy lotet. Malli duhet tė dorėzohet nė magazinėn e Bashkisė Tiranė.
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė s’kualifikuar operatorėt ekonomikė si mė poshtė vijon:

  1. Operatori ekonomik “ALTEC” shpk :
  Pas hapjes sė ofertave, Komisioni i Vlerėsimit tė Ofertave konstatoi se shoqėria ”Altec” shpk nuk ėshtė paraqitur nė dt. 8/08/2019, ora 12.30 qė pėrkon me ditėn dhe orėn e hapjes sė ofertave, Komisioni i Vlerėsimit tė Ofertave konstatoi se Operatori ekonomik ”Altec” shpk nuk ka paraqitur mostrat sipas percaktimit te bere ne pikėn 2.6 tek rubrika “Kapaciteti teknik, Kriteret e vecanta per kualifikim pjese perberese e dokumentave standarte te tenderit.
  2. Operatori ekonomik “Sulollari-Klima” shpk :
  Pas hapjes sė ofertave, Komisioni i Vlerėsimit tė Ofertave konstatoi se shoqėria “Sulollari-Klima” shpk nuk ka paraqitur nė sistemin elektronik dokumentacionin e plotė ligjor, teknik si edhe oferten ekonomike tė kėrkuar tek kriteret e vecanta pėr kualifikim pjesė pėrbėrėse e dokumenteve tė tenderit pėr kėtė procedurė.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.38 - Dt.23-09-2019

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data