Open Procurement Albania

Skeme ujitėse me rehabilitimin e kanaleve sekondare tė Shtodrit, Loti 2

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Malėsi e Madhe
Institucioni Prokurues Bashkia Malesi e Madhe
Objekti i Tenderit Skeme ujitėse me rehabilitimin e kanaleve sekondare tė Shtodrit, Loti 2
Nr. Reference REF-18949-04-19-2019
Vlera / Fondi Limit 39 148 683,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 24-04-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 29-05-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 29-05-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues SMO VATAKSI & S.M.O.UNION
LIQENI VII & A.L-ASFALT
PEPA GROUP & JUNIK
SHENDELLI & BOSHNJAKU. B
Operator Ekonomik Kontraktues
 • SMO VATAKSI SHPK - SMO UNION SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 37,739,239.00 
  Data e shpalljes sė fituesit 03-07-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 45287087
  Data e lidhjes sė kontratės 16-07-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 10 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Jane skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. LIQENI VII & A.L-ASFALT:
  - Kontrate e ngjashme e paraqitur nuk eshte vepra kullimi apo ujitje por eshte per ndertim rruge dhe nuk eshte e ngjashme me objektin qe prokurohet.
  - Autoboti me targe AA 365 IB sipas ērtifikates transportit nr. 18 date 06.03.2015 eshte per transport BITUMI dhe jo Autobot Uji.
  - Per mjetin Autobetoniere me targe DR2963D Ēertifikata e transportit per perdorim personal ne emer te Ferdinand Likaxhiu ndersa kontrata e qerase eshte me "CO BETON"Sh.p.k,ēertifikata e kontrollit teknik eshte kopje.

  2. PEPA GROUP & JUNIK:
  - Eshte terhequr nga procedurat sipas shkreses nr. 133 prot. te dates 03.06.2019 te protokolluar nga ne me nr. 3041 prot. date 03.06.2019/Eshte terhequr nga procedurat sipas shkreses nr. 133 prot. te dates 03.06.2019 te protokolluar nga ne me nr. 3041 prot. date 03.06.2019

  3. SHENDELLI & BOSHNJAKU. B :
  - Mungon vertetimi i Oshee per BOSHNJAKU B SHPK
  - Kontrate e ngjashme e paraqitur nuk eshte vepra kullimi apo ujitje por eshte per ndertim rruge dhe nuk eshte e ngjashme me objektin qe Prokurohet.
  - Per Autobot Uji me targe AA 668 DN ka skaduar siguracioni me date 19.04.2019 dhe ēertifikata e kontrollit teknik me date 11.05.2019.
  - Deklarata per kontratat ne proces eshte e pakonfirmuar dhe pa vulosur nga "SHENDELLI"SH.P.K .
  - Per Automjetin Pompe Betoni me targe AA 441 AU ka skaduar siguracioni me date 14.12.2018.
  - Per Autobetoniere me targe AA 904 LS ka skaduar siguracioni me date 24.05.2019.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor- Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Specifikim Teknik
  Raport Teknik
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.30 - Dt.29-07-2019
  Projekti

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data