Open Procurement Albania

Blerje matesa uji elektronik

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Korēė
Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Kanalizime Korce
Objekti i Tenderit Blerje matesa uji elektronik
Nr. Reference REF-32008-07-30-2019
Vlera / Fondi Limit 8 675 000,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 31-07-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 02-09-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 02-09-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues MURATI
A.M.U
Integrated Technology Services
ERMI PUMP
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Integrated Technology Services - Energy 2 SRL
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 8 581 640,00
  Data e shpalljes sė fituesit 24-09-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 2 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. "ERMI PUMP" Sh.p.k:
  - Ofertuesi nuk pėrmbush Kriterin e veēantė teknik tė kualifikimit , pika 1, Shtojca 9 e DT, lidhur me ”pėrvojėn pėr furnizimet e mėparshme tė ngjashme me objektin e kėtij tenderi pėr matėsat e ujit elektronik , me vlerė jo mė tė vogėl se 3.470.000 lekė, tė kryera gjatė tre viteve tė fundit”.
  Ofertuesi nuk paraqiti asnjė dokument pėr furnizime tė ngjashme me objektin e kėtij tenderi .
  - Ofertuesi nuk pėrmbush Kriterin e veēantė teknik tė kualifikimit , pika 2, Shtojca 9 e DT, lidhur me paraqitjen e katalogut ku tė jepen qartė specifikimet teknike tė mallrave qė do tė ofrohen sipas kėrkesave tė UKKO.
  Pėr kėtė kriter " ERMI PUMP " Sh.p.k paraqiti njė faqe katalogu tė firmės BAYLAN nė gjuhėn angleze. Ky katalog i paraqitur nuk ėshtė i pėrkthyer nė gjuhėn shqipe dhe nuk dėshmon nėse specifikimet pėrputhen ose jo me specifikimet teknike tė kėrkuara nė DT.

  2. " A.M.U " Sh.p.k :
  - Ofertuesi nuk pėrmbush Kriterin e veēantė teknik tė kualifikimit , pika 2, Shtojca 9 e DT, lidhur me paraqitjen e katalogut ku tė jepen qartė specifikimet teknike tė mallrave qė do tė ofrohen sipas kėrkesave tė UKKO.
  Pėr kėtė kriter "A.M.U" Sh.p.k paraqiti njė faqe katalogu tė firmės BAYLAN nė gjuhėn angleze. Ky katalog i paraqitur nuk ėshtė i pėrkthyer nė gjuhėn shqipe dhe nuk dėshmon nėse specifikimet pėrputhen ose jo me specifikimet teknike tė kėrkuara nė DT.

  3. " MURATI " Sh.p.k:
  - Ofertuesi nuk pėrmbush Kriterin e veēantė teknik tė kualifikimit , pika 2, Shtojca 9 e DT, lidhur me paraqitjen e katalogut ku tė jepen qartė specifikimet teknike tė mallrave qė do tė ofrohen sipas kėrkesave tė UKKO.
  Lidhur me kėtė kriter " MURATI " Sh.p.k paraqiti njė faqe katalogu tė firmės BAYLAN . Katalogu i matėsave i paraqitur nga " MURATI " Sh.p.k, i firmės BAYLAN , nuk jepte tė dhėna teknike tė plota, nuk jepte tė dhėna mbi parametrat elektronikė tė komunikimit tė matėsit , tė tilla si frekuenca e punės, gjatėsia e valės etj.
  Ofertuesi "MURATI" Sh.p.k nuk ka aritur tė vėrtetojė qė matėsat e ofruar prej tij, pėrmbushin tė gjitha specifikimet teknike, tė pėrcaktuara nė dokumentat e tenderit.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data