Open Procurement Albania

Mirembajtje kanale kulluese

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Libohovė
Institucioni Prokurues Bashkia Libohove
Objekti i Tenderit Mirembajtje kanale kulluese
Nr. Reference REF-34742-09-02-2019
Vlera / Fondi Limit 2 079 333,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 03-09-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 16-09-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 16-09-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues SARK SHPK
NEAL-86 SHPK
MANE/S SHPK
COGREN SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ELKRI&Co SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 2 031 500,00
  Data e shpalljes sė fituesit 08-12-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 2031500
  Data e lidhjes sė kontratės 10-12-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 25 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ka marrė pėrgjigje nė datė 29.09.2019.
  Jane skualifikuar:
  Pėrkatėsisht pėr arsyet e mėposhtme:
  1.Operatori ekonomik SARK shpk
  Nuk ka ngarkuar Ekstraktin e thjeshte te rregjistrit tregetar.Inxhinieri mjedisit Ermelinda Agalliu nga dokumentacioni i paraqitur ne sistem nga subjekti ,ne Librezen e Punes figuron person i punesuar prane OSHEE ne te cilen nuk ka te deklaruar date largimi nga puna te firmosur dhe vulos dhe as date fillimi pune prane subjektit SARK shpk.Pagesat e bankes te cilat jane ngarkuar ne sistem rezultojne te jene pa firm vule dhe date nga Banka ne te cilen eshte kryer pagesa perkatese per cdo muaj.Gjithashtu per mjetin me targe AA461NI mungojne fotot te cilat jane kerkuar ne DST ne kriteret e kualifikimit.
  2. Operatori ekonomik NEAL-86 Shpk
  Operatori ekonimk NEAL shpk skualifikohet nga kjo oferte pasi mjetet e deklaruar ne kete procxedure prokurimi, Kamion SR6400B,Eskavator me goma abmt 68 dhe eskavator ABMT6,KAMION AA364HY,ne baze te verifikimeve te bera rezulton te jene te angazhuara dhe te deklaruara ne objektin "Rikonstruksion rruge te brendshme"' Bashkia Libohove.
  3. Operatori ekonomik MANE/S shpk
  OE ka paraqitur mjet Fadrome me zinxhir te deklaruar ne shtojsen e mjeteve por ne dokumentacionin perkates te zhdoganimit rezulton te jete traktor me zinxhir. -Per mjetet si me poshte:AA736CU,SR7741B,bazuar ne ''Deklaraten e mjeteve'' ,ne'' Deklaraten per kontrata te lidhura dhe/ose ne proces'' si dhe ne ''Deklaraten per angazhimin e mjeteve '' nga verifikimet e kryera rezulton se OE MANE/S shpk ka kontrate ne proces me Bashkine Dropull dhe mjetet e deklaruar per kete objekt jane te deklaruara dhe te angazhuara edhe ne Bashkine Dropull bazuar shkreses me nr 1572prot date 18.09.2019 per kthim pergjigje Bashkia Dropull.bPer sa me siper Deklarata per angazhimin e mjeteve e deklaruar per kete objekt eshte ne kundershtim me ligjin dhe ne konflikt interesi bazuar ne LIGJIN E PROKURIMIT PUBLIK neni 45 ,pika 2,shkronja (e)
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.50 - Dt.16-12-2019

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data