Open Procurement Albania

Materiale ristrukturimi te selise operative te Rr. Don Bosko

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Institucioni Prokurues ECO Tirana
Objekti i Tenderit Materiale ristrukturimi te selise operative te Rr. Don Bosko
Nr. Reference REF-37979-10-02-2019
Vlera / Fondi Limit 3 168 533,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 03-10-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 15-10-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 15-10-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues Ilir Dervishaj
LIGUS
SARK
Sinani Trading
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Sinani Trading  SHPK ( ish M B KURTI shpk)
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 3 094 500,00
  Data e shpalljes sė fituesit 12-11-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 6 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ka marre pergjigje ne date 29.10.2019.

  Jane skualifikuar ofertuesit e meposhtem:

  1. Ilir Dervishaj:
  Operatori ekonomik nuk ploteson kriterin 2.3.2 pasi mungon deklarata se merr persiper furnizimin e mallit te kerkuar ne objektin e DST prane AK brenda 24 oreve nga kerkesa per sasine dhe sipas specifikimet te percaktuara
  Operatori ekonomik nuk ploteson kriterin 2.3.3 pasi mungon deklarata per mjetet, te cilat do te jene ne dispozicion te sjelljes se furnizimit per Eco Tirana sha.

  2. LIGUS sh.p.k:
  Operatori ekonomik nuk ploteson :
  Kontratat e mjeteve nuk jane bere ne nje zyre noterie, por jane lidhur ndermjet njeri tjetrit, kjo ne kundershtim me kriterin 2.3.2
  Kamioni me targe AA189IU ne pronesi te shoqerise B93 nga verifikimi yne si autoritet kontraktor rezulton I angazhuar ne kontrata te tjera te shpallura fitues nga shoqeria B-93. Shpk, me Ministristrine e Shendetesise dhe Mireqenies Sociale, dhe me Bashkine Fier.
  Taksat e kamionit me targe AA835ME I perkasin vitit 2018, dhe nuk jane koherente kjo ne kundershtim me kriterin 2.3.2.
  Certifikata per kamionin AA 835 ME eshte e cilesuar per transport mallrash Brenda vendit per llogari te vet, dhe jo per te trete ne kete rast shoqeria “Ligus” shpk.
  Certifikata per kamionin AA 189 IU eshte e cilesuar per transport mallrash nderkombetar per llogari te vet, dhe jo per te trete ne kete rast shoqeria “Ligus” shpk.

  3. SARK sh.p.k : Operatorit ekonomik nuk ploteson kriterin 2.2.1 pasi nuk ka paraqitur akt ekspertizen e kryer nga Eksperti kontabel per bilancin e vitit 2018.
  Operatori ekonomik nuk ka paraitur nje kontrate noteriale edhe kontrata eshte pa afat per disponomin e dy kamione vetshkarkues mbi 7.5 ton , kjo ne kundershtim me kriterin 2.3.3.
  Kamioni AA673TY nuk eshte kamion eshte Terheqes, dhe seashku me Rimorkion me targe AER165, sebashku te dy mjetet jane nje kamion , pra operatori ekonomik ka pariqitur vetem nje kamion per kete procedure.
  Operatori duhet te paraqese deshmi per furnizimet e meparshme, te ngjashme me objektin e prokurimit, te kryera gjate tri viteve te fundit, me nje vlere sa 40% e vleres se perllogaritur te kontrates qe prokurohet dhe qe eshte realizuar gjate tri viteve te fundit.
  Vertetim i leshuar nga Institucioni shteteror per realizimin e plote dhe te suksesshem te kontrates ”Blerje materile per rruge dhe rrjete dhe trotuare” nga verifikimet paraprake nuk eshte autentik dhe nuk eshte origjinal i leshuar nga Bashkia Roskovec. Per kete arsye operatori nuk e ploteson kriterin 2.3.1.

  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data