Open Procurement Albania

-Loti i katert: Mbikqyrja e punimeve per objektin: Ndertim rrjet ujesjellesi dhe venie ne pune e rrjetit ekzistues ne zonen e Shkozes se Siperme’’

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Institucioni Prokurues SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane
Objekti i Tenderit -Loti i katert: Mbikqyrja e punimeve per objektin: Ndertim rrjet ujesjellesi dhe venie ne pune e rrjetit ekzistues ne zonen e Shkozes se Siperme’’
Nr. Reference REF-39028-10-10-2019
Vlera / Fondi Limit 107 524,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 11-10-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 22-10-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 22-10-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 6
Operatorė Konkurues ZENIT&CO
NET-GROUP
M.A.K Studio
NOVATECH STUDIO
XH & MILER
A & E ENGINEERING
Operator Ekonomik Kontraktues
 • B-VAAL ENGINEERING
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 99 253,00
  Data e shpalljes sė fituesit 14-11-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 119103.204
  Data e lidhjes sė kontratės 10-01-2020
  Kohėzgjatja e kontratės 20 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Jane skualifikuar ofertuesit e meposhtem:
  1.Oferta e paraqitur nga operatori ekonomik “ZENIT&CO” sh.p.k:
  Operatori Ekonomik “Zenit &CO ” sh.p.k nuk ploteson, Kriteret e Veēanta te Kualifikimit/ Kapaciteti teknik, pasi Vlera e ofertes ekonomike te paraqitur nga Operatori Ekonomik eshte nen vleren minimale te perllogaritur nga Autoriteti Kontraktor.

  2.Oferta e paraqitur nga operatori ekonomik “Xh.Miler” sh.p.k:
  Keto kritere duhet te plotesohen me dorezimin e vetedeklarates me shkrim te subjektit, ne diten e hapjes se ofertes, sipas Shtojces 4.
  Operatori ekonomik XH&Miler, nuk ka paraqitur dokumentacion sipas setit te DST qe APP ka publikuar ne web app.gov.al te cilat jane te detyruara per zbatim nga ēdo AK ne proēedurat e vitit 2019 e ne vijim .

  3.Oferta e paraqitur nga operatori ekonomik “A&E Enginnering”shpk:
  Vertetim te leshuar nga Administrata Tatimore, ku te specifikohet numri i punonjesve per secilin muaj; per periudhen Shkurt 2019- Gusht 2019.
  Gjate shqyrtimit te dokumentacionit ne sistemin elektronik konstatohet se operatori ekonomik A & E ENGINERING sh.p.k nuk ka arritur te paraqese vertetimin e leshuar nga administrata tatimore ēka bie ne kundershtim me rregullat e prokurimit publik si dhe kushteve te veēanta te kualifikimit te percaktuar ne DST.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.2 - Dt.20-01-2020

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data