Open Procurement Albania

Blerje materiale per rikonstruksionin e katit te pare ish-gjykata, Librazhd

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Librazhd
Institucioni Prokurues Bashkia Librazhd
Objekti i Tenderit Blerje materiale per rikonstruksionin e katit te pare ish-gjykata, Librazhd
Nr. Reference REF-39038-10-10-2019
Vlera / Fondi Limit 1 780 019,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Kërkesë për Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 11-10-2019
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 21-10-2019
Data e mbajtjes se tenderit 21-10-2019
Nr. i Operatoreve Konkurues 2
Operatore Konkurues KUPA shpk & HASBALLA
Ilir Dervishaj
Operator Ekonomik Kontraktues
 • KUPA - HASBALLA
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 1 759 434,00
  Data e shpalljes se fituesit 14-11-2019
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 2111320.8
  Data e lidhjes se kontrates 09-01=2020
  Kohezgjatja e kontrates 30 ditë
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Jane skualifikuar:
  1. OE Ilir Dervishaj : Per shkak se sipas kritereve te vecanta kualifikuese te percaktuara ne DST, ne te cilen konkretisht kriterin e vecante kualifikues pika 2.3.2:
  2.3.2. Deri diten e hapjes se ofertave duhet te dergohen ne zyren e protokollit te bashkise Librazhd mostra sipas preventivit te ketij objekti prokurimi. Mostrat do te kthehen per operatoret ofertues brenda 30 diteve nga data e marrjes se mallrave ne objekt per operatorin fitues dhe brenda 30 diteve nga data e shpalljes se fituesit per operatoret e tjere. Mosparaqitja e të gjitha mostrave eshte kusht skualifikim.
  Mallrat e dorezuara të jenë sipas specifikimeve teknike te percaktuara ne DST. Autoriteti kontraktor pasi të vlerësojë mostrat do tja kthejë operatorit ekonomik si me siper.Vleresimi i mallrave te dorezuara , mostrave do te jete kusht per vleresimin e operatorit ekonomik.
  Per te plotesuar kete kriter OE pjesemarres duhet qe deri diten e zhvillimit te tenderit te paraqesnin mostrat sipas preventivit dhe specifikimeve te parashikuara ne DST. OE “Ilir Dervishaj” nuk ka paraqitur asnje moster per mallrat te cilat ai ofron. Ne kriterin e vecante te kualifikimit eshte parashikuar qe mosparaqitja e të gjitha mostrave eshte kusht skualifikim.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per kete Kontraktor- Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per kete Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Nr.06 - Dt.17-02-2020

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data