Open Procurement Albania

Blerje pajisje te Teknologjise se Informacionit dhe Komunikimit (TIK)

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Shkodėr
Institucioni Prokurues Bashkia Shkoder
Objekti i Tenderit Blerje pajisje te Teknologjise se Informacionit dhe Komunikimit (TIK)
Nr. Reference REF-41601-10-30-2019
Vlera / Fondi Limit 2 495 991,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 31-10-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 11-11-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 11-11-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 6
Operatorė Konkurues Tim Shpk
IT Gjergji Kompjuter Shpk
PC STORE Shpk
Kallfa Shpk
Atom Shpk
ZEQIRI Shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • PC STORE SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 2 019 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 02-12-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 2422800
  Data e lidhjes sė kontratės 16-01-2020
  Kohėzgjatja e kontratės 30 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Jane skualifikuar ofertuesit e meposhtem:
  1-U skualifikua operatori ekonomik “ TIM ” sh.p.k per keto arsye:
  a-Nuk keni paraqitur kataloget e mallit
  b-Nuk keni paraqitur Diplomen e Inxhinierit
  c-Formulari i ofertes nuk eshte sipas shtojces nr.1 te DST
  2-U skualifikua operatori ekonomik “IT Gjergji Kompjuter” sh.p.k per keto arsye:
  a-Nuk keni paraqitur shtojcen nr.7 Deklarata per konfliktin e interesit
  b-Nuk keni paraqitur vertetimin leshuar nga OSHE per pagesen e detyrime te energjise elektrike
  c-Diploma e inxhinierit nuk eshte e fushes se kerkuar sipas DST
  d-Kataloget e mallit nuk jane te markuar.
  3-U skualifikua operatori ekonomik “KALLFA” sh.p.k per keto arsye:
  a-Nuk keni paraqitur Certifikaten ISO 27001:2013
  4-U skualifikua operatori ekonomik “ZEQIRI” sh.p.k per keto arsye:
  a-Fotokopja color nuk i ploteson spec teknike sipas specifikimeve te kerkuara ne DST
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.2 - Dt.20-01-2020

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data