Open Procurement Albania

Blerje lende djegese per ngrohje (dru zjarri)

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Pustec
Institucioni Prokurues Bashkia Pustec
Objekti i Tenderit Blerje lende djegese per ngrohje (dru zjarri)
Nr. Reference REF-41672-10-30-2019
Vlera / Fondi Limit 1 003 200,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 31-10-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 11-11-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 11-11-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues SINANI TRADING SHPK
LENIS BISHNICA SHPK
MORAVA-L SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • MORAVA-L SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 1 003 200,00
  Data e shpalljes sė fituesit 21-11-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 1203840
  Data e lidhjes sė kontratės 02-12-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 3 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Jane skualifikuar Operatoret ekonomike te meposhtem perkatesisht per arsyet e meposhtme:
  1. Operatori ekonomik SINANI TRADING Shpk
  Operatori ekonomik SINANI TRADING shpk nuk ploteson piken 2.3.3 Subjekti te jete i regjistruar ne QKL dhe te jete i pajisur me licensen perkatese te ushtrimit te veprimtarise se tregetimit ose shfrytezimit te lendeve drusore (Kodi III.7.A).
  Operatori ekonomik Sinani Trading nuk ploteson piken 2.3.4 Subjekti te jete i pajisur me Leje Mjedisore (Kodi III.1.A).
  Operatori ekonomik Sinani Trading nuk ploteson piken 2.3.5 mbi numrin e nevojshem te punonjesve te siguruar per zbatimin e kontrates.
  Operatori ekonomik Sinani Trading nuk ploteson piken 2.3.7 Ofertuesi duhet te deklaroje me ane te nje deklarate qe ka gjendje apo mund te siguroje brenda periudhes se kerkuar sasine e kerkuar te mallit. Per te provuar sa me siper duhet te paraqese: kontrate me Bashkite per shfrytezimin e lendeve drusore e shoqeruar me leje shfrytezimi ose faturat tatimore shitje sipas legjislacionit ne fuqi nga shites Brenda ose jashte vendit, Ose Te kete kontrate furnizimi me nje subjekt qe ka kontrate me Bashkite per shfrytezimin e materialit drusor e shoqeruar me lejen e shfrytezimit te materialit drusor qe mundeson furnizimin me dru zjari per sasine qe prokurohet.
  2. Operatori ekonomik LENIS BISHNICA shpk
  Operatori ekonomik LENIS BISHNICA shpk nuk ploteson piken 2.3.1 Furnizime me natyre te njejte me objektin qe prokurohet, te realizuara gjate tri viteve te fundit te aktivitetit te operatorit ekonomik, ne vleren sa 40% e vleres se fondit limit qe po prokurohet.
  Operatori ekonomik LENIS BISHNICA nuk ploteson piken 2.3.5 mbi numrin e nevojshem te punonjesve te siguruar per zbatimin e kontrates. Kjo te deshmohet me vertetim te leshuar nga Administrata Tatimore (ne menyre elektronike) per numrin e punonjesve te siguruar per nje punesim jo me te vogel se 2 punonjesish per periudhen Qershor 2019 – Gusht 2019, te shoqeruar me formularet E-SIG 025/a, si dhe urdher –pagesat e shlyerjes se detyrimeve te sigurimeve shoqerore.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.49 - Dt.10-12-2019

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data