Open Procurement Albania

Blerje Kompatator 25mc

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranë
Institucioni Prokurues ECO Tirana
Objekti i Tenderit Blerje Kompatator 25mc
Nr. Reference REF-42734-11-08-2019
Vlera / Fondi Limit 5 972 833,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Kërkesë për Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 11-11-2019
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 22-11-2019
Data e mbajtjes se tenderit 22-11-2019
Nr. i Operatoreve Konkurues 3
Operatore Konkurues Leka-2007 Shpk
AZ Trading Shpk
Sparkle 32 Shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • SPARKLE 32
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 4 880 000,00
  Data e shpalljes se fituesit 14-01-2020
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 5856000
  Data e lidhjes se kontrates 28-02-2020
  Kohezgjatja e kontrates 12 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Operatori Leka-2007 Shpk me nipt K77929501L dhe me vlere 4.799.000 (kater milion e shtateqind e nentedhjete e nente mije leke) pa tvsh nuk eshte paraqitur per te firmosur kontraten dhe ka dhene doreheqjen me date 24.12.2019 protokolluar prane Eco Tirana sh.a me date 26.12.2019 me nr prot 615/12 . Duke ju referuar ketij fakti kalojme tek fituesi i renditur i dyti i cili eshte Sparkle 32 sh.p.k me nipt L51327014R me vlere 4.880.000 leke pa tvsh duke zbatuar nenin 58, pika 5 te LPP , diferenca e OE te renditur ne vend te dyte me OE te renditur ne vend te pare, eshte me e vogel se 2% e fondit limit.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per kete Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Nr.09 - Dt.09-03-2020
  Njoftim Fitues (Date:14.01.2020 )

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data