Open Procurement Albania

Blerje Kompatator 25mc

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Institucioni Prokurues ECO Tirana
Objekti i Tenderit Blerje Kompatator 25mc
Nr. Reference REF-42734-11-08-2019
Vlera / Fondi Limit 5 972 833,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 11-11-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 22-11-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 22-11-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues Leka-2007 Shpk
AZ Trading Shpk
Sparkle 32 Shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • SPARKLE 32
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 4 880 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 14-01-2020
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Operatori Leka-2007 Shpk me nipt K77929501L dhe me vlere 4.799.000 (kater milion e shtateqind e nentedhjete e nente mije leke) pa tvsh nuk eshte paraqitur per te firmosur kontraten dhe ka dhene doreheqjen me date 24.12.2019 protokolluar prane Eco Tirana sh.a me date 26.12.2019 me nr prot 615/12 . Duke ju referuar ketij fakti kalojme tek fituesi i renditur i dyti i cili eshte Sparkle 32 sh.p.k me nipt L51327014R me vlere 4.880.000 leke pa tvsh duke zbatuar nenin 58, pika 5 te LPP , diferenca e OE te renditur ne vend te dyte me OE te renditur ne vend te pare, eshte me e vogel se 2% e fondit limit.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės
  Njoftim Fitues (Date:14.01.2020 )

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data