Open Procurement Albania

Menaxhimi dhe mirembajtja e sheshit "Skenderbej"

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranë
Institucioni Prokurues Drejtoria Nr.2 e Punetoreve te Qytetit Tirane
Objekti i Tenderit Menaxhimi dhe mirembajtja e sheshit "Skenderbej"
Nr. Reference REF-44983-11-26-2019
Vlera / Fondi Limit 133 329 036,46
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 27-11-2019
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 20-12-2019
Data e mbajtjes se tenderit 20-12-2019
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues Fusha Shpk & Pastrime Silvio Shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Fusha Shpk - Pastrime Silvio Shpk
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 120 278 173,00
  Data e shpalljes se fituesit 09-01-2020
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 36 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa dhe skualifikime
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per kete Kontraktor- Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per kete Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates
  Studim projektim, për objektin “Konsulencë për studimin dhe fizibilitetin e menaxhimit dhe mirëmbajtjes se Sheshit Skënderbej”.
  Projekti

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data