Open Procurement Albania

Kontratė nė bazė tė njė Marrėveshje kuadėr: Furnizim me karburant per vitin 2019

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Mungesė konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me njė konkurrent tė vetėm. Ligji shqiptar i lejon kėto lloj procedurash. Shpesh kėto procedura mė shumė se mungesė konkurrence nė treg shfaqin opsione tė formulimit tė kritereve dhe afateve pėr dorėzim dokument nė favor tė njė kompanie tė paramenduar klienteliste. Kėto tendera meritojnė tė konsiderohen tė ekspozuara dhe me risk.

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Malėsi e Madhe
Institucioni Prokurues Bashkia Malesi e Madhe
Objekti i Tenderit Kjo kontratė me palė Bashkia Malesi e Madhe ( Autoritet Prokurues) dhe me Bashkimin e operatoreve ekonomik "Kastrati" Shpk & "Kastrati" Sha, me objekt: Furnizim me karburant per vitin 2019 e lidhur nė datė 24.04.2019 , ėshtė bėrė nė bazė tė Marrėveshjes Kuadėr tė datės: 13-02-2019 me nr.REF: 02324-12-27-2018

Nr. Reference REF-02324-12-27-2018
Vlera / Fondi Limit
Lloji i Kontratės Publike Kontratė nė bazė tė njė Marrėveshje Kuadėr
Lloji i Procedurės Kontratė nė bazė tė njė Marrėveshje Kuadėr
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 28-12-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 21-01-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 21-01-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 1
Operatorė Konkurues Kastrati Shpk & Kastrati Sha
A&T Shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Kastrati Shpk - Kastrati Sha
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 6204205
  Data e lidhjes sė kontratės 24-04-2019
  Kohėzgjatja e kontratės
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar operatorėt ekonomikė tė mėposhėm:

  1. A&T shpk:
  - Firma A&T shpk nuk ka paraqitur Certifikate BS OHSAS 18001:2007 e kerkuar per kualifikim tek kapaciteti teknik, pika 7.
  - Firma A&T shpk nuk ka paraqitur Certifikate BS PASS 99:2012 e kerkuar per kualifikim tek kapaciteti teknik, pika 7.
  - Ka paraqitur nje kontrate bashkepunimi me shoqerine “OLSI” sh.p.k. me nr NIPT-i : K63423463I, por nuk ka paraqitur dokumenta te kesaj shoqerie per te vertetuar qe kjo shoqerii ploteson kriteret e vendosura nga AK Bashkia Malesi e Madhe per tenderin ne fjale.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor- Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata tė lidhura nė bazė tė Marrėveshjes Kuadėr Qeverisja Vendore Malėsi e Madhe REF-02324-12-27-2018
  Njoftimi i Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.2 - Dt.20-01-2020

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data