Open Procurement Albania

Blerje materiale kancelari dhe tonera per Bashkine Kurbin

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Kurbin
Institucioni Prokurues Bashkia Kurbin
Objekti i Tenderit Blerje materiale kancelari dhe tonera per Bashkine Kurbin
Nr. Reference REF-50734-02-17-2020
Vlera / Fondi Limit 2 391 625,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 19-02-2020
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 02-03-2020
Data e mbajtjes sė tenderit 02-03-2020
Nr. i Operatorėve Konkurues 12
Operatorė Konkurues OFFICE PAPER SHPK
ADENIS KASTRATI
OFFICE CENTER SHPK
ADASTRA SHPK
INFOSOFT OFFICE SHPK
READ 2000 SHPK
LEON GROUP SHPK
IT GJERGJI KOMPJUTER SHPK
SOFIA MYFTARI
FERIT MYFTARI
ATLANTIK 3 SHPK
INTERLOGISTIC SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • InfoSoft Office
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 2 117 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 19-03-2020
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės Deri me 31-12-2020
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  Pėrkatėsisht pėr arsyet e mėposhtme:
  1. Operatori ekonomik “OFFICE PAPER” SHPK
  Nuk kualifikohet pasi nuk ka paraqitur Ēertifikatė ISO 9001:2015 “Pėr menaxhimin e cilėsisė”.
  2. Operatori ekonomik “ADENIS KASTRATI”
  Duke qene se operatori ekonomik nuk solli shpjegime pėr ofertė anomalisht tė ulėt brenda afteve ligjore, KVO vendosi ta refuzojė ofertėn e operatorit ekonomik duke e skualifikuar.
  3. Operatori ekonomik “OFFICE CENTER” SHPK
  Nga verifikimi i dokumentacionit nė sistemin e prokurimit elektronik K.V.O konstatoi se operatori ekonomik “Office Center” Shpk, nuk kualifikohet pasi bilancet qė ka paraqitur pėr vitet 2016, 2017, 2018, janė tė pa konfirmuara nga Drejtoria e Tatimeve. Gjithashtu OE ka paraqitur nga OSHEE shkresėn nr.8282 prot, datė 27.09.2019 “Vėrtetim Debie”, vėrtetim i cili nuk pranohet nga KVO pasi data e lėshimit tė kėtij vėrtetimi ėshte 27.09.2019, datė e cila kalon tre muaj nga data e hedhjes sė procedurės sė prokurimit.
  4. Operatori ekonomik “ADASTRA” SHPK
  Nga verifikimi i dokumentacionit nė sistemin e prokurimit elektronik K.V.O konstatoi se operatori ekonomik “Adastra” Shpk, nuk kualifikohet pasi vėrtetimi i OSHEE i paraqitur nė sistem rezulton fotokopje. Sqarojmė se nė DST Autoriteti Kontraktor ėshtė shprehur se: Tė gjithė dokumentat duhet tė jenė origjinalė ose kopje tė noterizuara tė tyre. Rastet e mos-dorėzimit tė njė dokumenti, ose tė dokumentave tė rreme e tė pasakta, konsiderohen si kushte pėr skualifikim.
  5. Operatori ekonomik “READ 2000” SHPK
  Nga verifikimi i dokumentacionit nė sistemin e prokurimit elektronik K.V.O konstatoi se operatori ekonomik “Read 2000” Shpk, nuk kualifikohet pasi vėrtetimi i OSHEE si dhe bilanci i vitit 2018 i paraqitur nė sistem rezultojnė fotokopje. Sqarojmė se nė DST Autoriteti Kontraktor ėshtė shprehur se: Tė gjithė dokumentat duhet tė jenė origjinalė ose kopje tė noterizuara tė tyre. Rastet e mos-dorėzimit tė njė dokumenti, ose tė dokumentave tė rreme e tė pasakta, konsiderohen si kushte pėr skualifikim.
  6. Operatori ekonomik “LEON GROUP” SHPK
  Nga verifikimi i dokumentacionit nė sistemin e prokurimit elektronik K.V.O konstatoi se operatori ekonomik “Leon Group” Shpk, nuk ka paraqitur: 1. Vertetim pėr shlyerjen e taksave vendore nga Bashkia Kamez. 2. OE nuk ka paraqitur dokumentacion pėr kontratė tė ngjashme sipas kėrkesave qė Autoriteti Kontraktor ka kėrkuar nė DST pika 2.3.1.
  7. Operatori ekonomik “SOFIA MYFTARI”
  Dokumentacioni i paraqitur pėr kontratė tė ngjashme nuk ėshtė bindės, pasi operatori ekonomik ka paraqitur 5 (pesė) fatura tė realizuara me Institucione shtetėrore por nuk ka paraqitur vėrtetim tė lėshuar nga keto Institucione pėr realizimin e plotė dhe tė suksesshem tė kontratės. Pra operatori ekonomik nuk ka paraqitur dokumentacionin pėr kontratė tė ngjashme sipas kėrkesave qė Autoriteti Kontraktor ka kėrkuar nė DST pika 2.3.1.
  8. Operatori ekonomik “FERIT MYFTARI”
  Dokumentacioni i paraqitur pėr kontratė tė ngjashme nuk ėshtė bindės, pasi operatori ekonomik ka paraqitur 11 (njėmbėdhjetė) fatura tė realizuara me Institucione shtetėrore por nuk ka paraqitur vėrtetim tė lėshuar nga keto Institucione pėr realizimin e plotė dhe tė suksesshem tė kontratės. Gjithashtu ka paraqitur 4 (katėr) fatura tė realizuara me sektorin privat nė vlerė totale 170,600 lekė, vlerė e cila nuk plotėson 40% tė vlerės sė pėrllogaritur tė kontratės qė prokurohet. Pra operatori ekonomik nuk ka paraqitur dokumentacionin pėr kontratė tė ngjashme sipas kėrkesave qė Autoriteti Kontraktor ka kėrkuar nė DST pika 2.3.1.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data