Open Procurement Albania

Prodhim soletina betoni, tubo betoni dhe kapak betoni per vitin 2020

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Vlorė
Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Kanalizime Vlore
Objekti i Tenderit Prodhim soletina betoni, tubo betoni dhe kapak betoni per vitin 2020
Nr. Reference REF-51912-02-27-2020
Vlera / Fondi Limit 4 547 569,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 28-02-2020
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 09-03-2020
Data e mbajtjes sė tenderit 09-03-2020
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues Avduli Shpk
Colombo Shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • C O L O M B O SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 4 422 289,00
  Data e shpalljes sė fituesit 14-05-2020
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Jane skualifikuar:
  1. Operatori ekonomik “Avduli” Shpk
  Perkatesisht per arsyet e meposhtme:
  Operatori ekonomik pjesmarres ne prokurim ka mangesi ne dokumentacion :
  a. Ne kriteret e vecanta te kualifikimit 2/g,operatori paraqet vertetim OSHE vetem per nje kontrate (Vlore).Mungon vertetim i debise per kontratat ne Tirane ku sipas QKB ,OE zhvillon aktivitet ne kete Qark.
  b. Ne piken 2.3 kapaciteti teknik pika 9 OE deklaron dy inxhiniere ndertimi te cilet duhet te jene te siguruar ne list-pagesat janar-tetor2019.Njeri prej tyre eshte me siguracion te pjesshem ne kete periudhe nga 8-22 dite.
  c. Ne piken 2.3 kapaciteti teknik pika 14/d , nje nga mjetet e kerkuara,konkretisht mjeti AA335XF figuron pa foto te mjetit ku te duket qarte targa e tij.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data