Open Procurement Albania

Sisteme Ujitse

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranë
Institucioni Prokurues Agjencia e Parqeve dhe Rekreacionit
Objekti i Tenderit Sisteme Ujitse
Nr. Reference REF-68553-08-12-2020
Vlera / Fondi Limit 5 415 940,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Kërkesë për Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 13-08-2020
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 24-08-2020
Data e mbajtjes se tenderit 24-08-2020
Nr. i Operatoreve Konkurues 2
Operatore Konkurues “Gjelbrimi 2000”shpk & “Kupa” shpk
“K-AAV” shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Kupa SHPK - Gjelberimi 2000 SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 5 191 751,00
  Data e shpalljes se fituesit 15-09-2020
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 3 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Ka pasur Ankesa.
  Ka pasur ankesa nga operatori ekonomik “K-AAV” shpk më datë 28.08.2020 dhe ka marrë përgjigjie nga Autoriteti Kontraktor më datë 31.08.2020 me anë të shkresës me nr. 1084/3 prot datë 31.08.2020.
  Subjekte të s’kualifikuara:
  1. “K-AAV” shpk
  - Nuk plotëson në kriteret e veçanta të kualifikimit përkatësisht gërmen “e”. Mjetet e paraqitura nga Operatori ekonomik nuk janë mjete që në kemi kërkuar në Dst.
  -Nuk plotëson kapacitetin ekonomik dhe financiar përkatësisht pikën 3; Mungon vërtetimi për shlyerjen e taksave vendore për vitin 2019.
  - Nuk plotëson kapacitetin teknik përkatësisht pikën 3; Operatori ekonomik nuk ka paraqitur asnjë dokumentacion për; 1- inxhinierin e mjedisit; 2- inxhinierin e pyjeve
  - Nuk plotëson kapacitetin teknik përkatësisht pikën 4; Operatori ekonomik nuk disponon liçensën Kodi III.2.A (1+2)
  - Nuk disponon as liçensën Kodi III.7.A,
  - Nuk plotëson kapacitetin teknik përkatësisht pikën 7; Nuk disponon asnjë mjet të kërkuar.
  Nuk plotëson kapacitetin teknik përkatësisht pikën 8; Operatori ekonomik nuk ka paraqitur çertifikatën (ISO 14001-2015).
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per kete Kontraktor- Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per kete Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data