Open Procurement Albania

Mirëmbajtje e Thellë në Qendrën Komunitare Shkozë dhe ambjentet ndihmëse.

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranë
Institucioni Prokurues Drejtoria e Pergjithshme e Objekteve Publike Tirane
Objekti i Tenderit Mirëmbajtje e Thellë në Qendrën Komunitare Shkozë dhe ambjentet ndihmëse.
Nr. Reference REF-74704-10-09-2020
Vlera / Fondi Limit 5 997 569,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Kërkesë për Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 12-10-2020
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 22-10-2020
Data e mbajtjes se tenderit 22-10-2020
Nr. i Operatoreve Konkurues 2
Operatore Konkurues “AKM Albanian Investment Group” sh.p.k & “Colombo” sh.p.k
“ARB & TRANS-2010” sh.p.k & “Kupa” sh.p.k
Operator Ekonomik Kontraktues
 • “AKM Albanian Investment Group” sh.p.k - “Colombo” sh.p.k
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 5,817,575
  Data e shpalljes se fituesit 19-11-2020
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 60 ditë
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë Skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. “ARB & TRANS-2010” sh.p.k & “Kupa”, për këto arsye:
  - Nuk është paraqitur vertetim xhiro vjetore nga operatori ekonomik Kupa shpk. Rrjedhimisht nuk plotëson kërkesat e pikës 2.2 a) të kapacitetit ekonomik dhe financiar të kritereve të veçanta Shtojca Nr.11.
  - Nuk është paraqitur listepagesa e muajit Shtator 2020 nga operatori ekonomik Kupa shpk. Rrjedhimisht nuk plotëson kërkesat e pikës 2.3.4 dhe 2.3.5) të kapacitetit teknik të kritereve të veçanta Shtojca Nr.11.
  - Nuk është paraqitur vërtetim për pagesën e sigurimeve shoqërore dhe shëndetësore për punonjësit për muajin Shtator 2020 nga operatori ekonomik ARB & TRANS-2010 shpk. Rrjedhimisht nuk plotëson kërkesat e pikës 2.3.4 të kapacitetit teknik të kritereve të veçanta Shtojca Nr.11.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “Colombo” sh.p.k viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “Colombo” sh.p.k viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “Colombo” sh.p.k viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “Colombo” sh.p.k viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data