Open Procurement Albania

Blerje karburanti për nevojat e Bashkisë Divjakë

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Divjakë
Institucioni Prokurues Bashkia Divjake
Objekti i Tenderit Blerje karburanti për nevojat e Bashkisë Divjakë
Nr. Reference REF-80167-11-26-2020
Vlera / Fondi Limit 38 070 209,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash (Marrëveshje Kuadër)
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 27-11-2020
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 23-12-2020
Data e mbajtjes se tenderit 23-12-2020
Nr. i Operatoreve Konkurues 2
Operatore Konkurues “PETROL 06” Shpk
“KAJO OIL” Shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • KAJO OIL
 • Oferta fituese Leke pa TVSH Marzhi i fitimit 5,79 %
  Data e shpalljes se fituesit 11-01-2021
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 36 547 400
  Data e lidhjes se kontrates 12-01-2021
  Kohezgjatja e kontrates 15 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë Skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. “PETROL 06” Shpk, për këto arsye:
  - Nuk është paraqitur Çertifikatë e mbrojtjes nga zjarri lëshuar nga PMNZSH (Policia e Mbrojtjes Nga Zjarri dhe e Shpëtimit), siç është kërkuar në DST.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per KAJO OIL viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per KAJO OIL viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per KAJO OIL viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per KAJO OIL viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Nr.11 - Dt.25-01-2021

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data