Open Procurement Albania

Blerje materiale te ndryshme ndertimore dhe inerte

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Berat
Institucioni Prokurues Ndermarrja e Sherbimeve Publike Berat
Objekti i Tenderit Blerje materiale te ndryshme ndertimore dhe inerte
Nr. Reference REF-84797-01-26-2021
Vlera / Fondi Limit 9 166 618,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 27-01-2021
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 26-02-2021
Data e mbajtjes se tenderit 26-02-2021
Nr. i Operatoreve Konkurues 4
Operatore Konkurues AKS
SARK SHPK
EURO -ALB SHPK
FLED shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • FLED SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 9,028,528
  Data e shpalljes se fituesit 06-04-2021
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates deri më 31 / 12 / 2021
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë Skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. AKS, për këto arsye:
  - Dokumentacioni për Impiantit e prodhimit të inerteve nuk është sipas legjislacionit në fuqi për vertetimin e pronësisë ose formave të tjera.
  2. SARK, për këto arsye:
  - Leja e mjedisit III.1.B është në emër të nje tjetër subjekti dhe nga verifikimet ne QKB nuk rezulton qe ne emër të subjekti FIAM-A L97810801D të këtë license aktive.
  3. EURO-ALB, për këto arsye:
  - nuk ka paraqitur akreditimin e laboratorit konform S SH ISO/EN 17025;2006.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per FLED SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per FLED SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per FLED SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per FLED SHPK viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data