Open Procurement Albania

Urbanizimi i zonės informale nė lagjen 18 Tetori

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Lushnje
Institucioni Prokurues Bashkia Lushnje
Objekti i Tenderit Urbanizimi i zonės informale nė lagjen 18 Tetori.
Burimi i Financimit : Fondi i Zhvillimit te Rajoneve .
Nr. Reference
Vlera / Fondi Limit 77 244 379,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 10-08-2015
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 01-09-2015
Data e mbajtjes sė tenderit 01-09-2015
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues Caushi /M SHPK
Fusha Shpk & Llazo Shpk
G.P.G Company Shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • G.P.G. COMPANY SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 73 264 720,00
  Data e shpalljes sė fituesit 10-09-2015
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 87917700
  Data e lidhjes sė kontratės 16-10-2015
  Kohėzgjatja e kontratės 45 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  Pėrkatėsisht pėr arsyet e mėposhtme:
  1.Shoqeria ‘Caushi /M “ Shpk
  Nuk ka paraqitur oferte.
  2. Fusha Shpk & Llazo Shpk, Vlera: 74290946.13 leke pa tvsh
  a. Bilancet e viteve 2012 dhe 2014 te shoqerise “ Llazo “ shpk jane me humbje. Kjo bie ne kundershtim me DST kriteret e vecanta te kualifikimit kapaciteti ekonomik dhe financiar pika 2.
  b. Makinerite e llojit grejder nuk jane te paisur me dokumentacionin e plote qe duhet per mjete qe shenohen ne regjistrat publike (mjete me goma) Kjo bie ne kundershtim me DST shtojca nr 10 kriteret e vecanta te kualifikimit kapaciteti teknik pika 7.
  c. Certifikata “Pass 99” e shoqerise “Llazo “shpk eshte ne gjuhen angleze dhe e paperkthyer ne shqip. Kjo bie ne kundershtim me DST I njoftimi I kontrates seksionio 4 pika 4.6 dhe kriteret e vecanta te kualifikimit kapaciteti teknik pika 3.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Nr.31 - Dt.10-08-2015
  Shpallja e Fituesit Nr.38 -Dt.28-09-2015
  Lidhja e Kontratės Nr.42-Dt.26-10-2015
  Vendim i Komitetit pėr Zhvillimin e Rajoneve nr. 9, datė 10.3.2016

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data