Open Procurement Albania

Loti 2: Rikonstruksioni i Markatës Mish – Peshkut në sheshin e Pazarit të Ri - Fondi i Bashkisë Tiranë

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranë
Institucioni Prokurues Bashkia Tiranë
Objekti i Tenderit Rikualifikimi Urban i Sheshit Avni Rustemi dhe Pazarit të Ri - Loti 2: Rikonstruksioni i Markatës Mish – Peshkut në sheshin e Pazarit të Ri, Tiranë - Riorganizim i ambienteve te brendshme ne menyre razionale do te beje te mundur qe te fitohen shume ambiente qe fillimisht humbnin ne korridore dhe organizimi brenda merkates te behet sa me i rregullt. Kjo shpjegohet ne ambjente te dedikuar shitjes se mish-peshkut dhe bulmetit dhe korridore ku do te qarkullojne bleresit, te vihet re se ne kete projekt propozohet qe shitja mos te zhvillohet me sipas gjendjes aktuale, por ne brendesi te merkates. Ne kete menyre fasadat e jashtme te markates do te sherbejne si vitrina ku do te reklamohen produktet e jo me si nje arene shitjesh te pa-organizuara. Dyqanet do të funksionojnë sipas nje orari të vendosur nga Bashkia, ndërsa bari dhe restoranti do të jenë me autonome, kjo është arsyeja pse ato orientohen dhe nga sheshi i pazarit në mënyre që të kenë hyrje dalje të drejtpërdrejtë.
Nr. Reference REF-27112-03-04-2016
Vlera / Fondi Limit 99 871 900,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 07-03-2016
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 21-03-2016
Data e mbajtjes se tenderit 21-03-2016
Nr. i Operatoreve Konkurues 6
Operatore Konkurues Klajger Construksion SHPK - Senka SHPK - B-93 SHPK - S I R E T A 2F&Beladi SHPK - Leon Konstruksion SHPK - SALILLARI SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • SALILLARI SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 90 865 041,00
  Data e shpalljes se fituesit 05-05-2016
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 109038050
  Data e lidhjes se kontrates 23-06-2016
  Kohezgjatja e kontrates 6 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per SALILLARI SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per SALILLARI SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per SALILLARI SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per SALILLARI SHPK viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Formulari i Njoftimit të Kontratës
  Raport Teknik
  Shpallja e Fituesit Formulari i njoftimit të fituesit
  Lidhja e Kontrates Nr.26 - Dt.04-07-2016

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data