Open Procurement Albania

Rikonstruksion rrjet ujėsjellėsi dhe kanalizimi” nė Rr. “Shinasi Dishnica”

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Institucioni Prokurues SHA Ujėsjellės Kanalizime Tiranė
Objekti i Tenderit Rikonstruksion rrjet ujėsjellėsi dhe kanalizimi” nė Rr. “Shinasi Dishnica”
Nr. Reference REF-71870-03-15-2017
Vlera / Fondi Limit 16 818 413,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 16-03-2017
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 07-04-2017
Data e mbajtjes sė tenderit 07-04-2017
Nr. i Operatorėve Konkurues 6
Operatorė Konkurues EURO NDERTIM 2000 SHPK - B 93 SHPK - ERGI SHPK - Igor Elektrik SHPK - Vuthaj SHPK - CAUSHI SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • K02727229P
 • Ergi SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 15 956 590,00
  Data e shpalljes sė fituesit 12-04-2017
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 19147908
  Data e lidhjes sė kontratės 08-05-2017
  Kohėzgjatja e kontratės 60 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka patur ankesa.
  Janė skualifikuar pėr arsyet si mė poshtė: 1. Operatori ekonomik “EURO NDERTIM 2000” sh.p.k, Nuk plotėson kriterin e vendosuar nė tender pika 2.3.6. Nuk plotėson kriterin e vendosuar nė tender pika 2.1.2 i cili sanksionon: ”Operatori ekonomik duhet tė paraqesė njė vertetim pėr shlyerjen e taksave vendore pėr vitin 2017. Nuk plotėson kriterin e vendosuar nė tender pika 2.3.3 pika b
  2. Operatori ekonomik ”B-93” sh.p.k, Nuk plotėson kriterin e vendosuar nė tender pika 2.1.2 I cili sanksionon: “Operatori ekonomik duhet tė paraqesė njė vertetim pėr shlyerjen e taksave vendore pėr vitin 2017. Nuk ka praqitur Raport auditin pėr vitin 2016. Nė punėt e ngashme tė paraqitura nga operatori ekonomik B ‘93” sh.p.k.,nuk janė tė shoqėruara me Ēertifikatėn e marrjes nė dorėzim siē ėshtė sanksionuar nė pikėn 2.3.6 tė DST-sė.
  3. Operatori ekonomik “Igor Elektrik“ sh.p.k, Nuk plotėson kriterin e vendosuar nė tender pika 2.3.11. Nuk plotėson kriterin e vendosuar nė tender pika 2.1.2 I cili sanksionon: “Operatori ekonomik duhet tė paraqesė njė vertetim pėr shlyerjen e taksave vendore pėr vitin 2017. Nuk ka plotėsuar Deklaratėn mbi disponueshmėrinė e mjeteve sipas Shtojcės 9.
  4. Operatori ekonomik “Vuthaj’ sh.p.k, Nuk ka paraqitur asnjė dokument pėr tė provuar se plotėson kriteret e pėrgjithshme dhe tė veēanta tė pranimit/kualifikimit tė pėrcaktuara nė shtojcėn 10-tė.
  5. Operatori ekonomik ”CAUSHI” sh.p.k,Nuk ka paraqitur asnjė dokument pėr tė provuar se plotėson kriteret e pėrgjithshme dhe tė veēanta tė pranimit/kualifikimit tė pėrcaktuara nė shtojcėn 10-tė.
  Arsyeja e Anulimit
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit NR.17 - DT.02-05-2017
  Lidhja e Kontratės NR.19 - DT.15-05-2017

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data