Open Procurement Albania

Rehabilitim i skemės ujitėse nė fshatin Bukmirė

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Mirditė
Institucioni Prokurues Bashkia Mirditė
Objekti i Tenderit Rehabilitim i skemės ujitėse nė fshatin Bukmirė
Nr. Reference REF-72068-03-16-2017
Vlera / Fondi Limit 11,690,809
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 16-03-2017
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 23-03-2017
Data e mbajtjes sė tenderit 23-03-2017
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues AEK MUNELLA SHPK - BOSHNJAKU.B SHPK - KOMBEAS SHPK - NIKA SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • J98926001P
 • AEK MUNELLA SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 11,448,528
  Data e shpalljes sė fituesit 09-05-2017
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 45 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pas ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm: 1. “BOSHNJAKU.B” shpk, 1.Ne objektet per punime te ngjashme ka mangesi ne dokumentacionin e paraqitur, si fatura pa firme dhe pa vule te institucionit, disa jane te palexueshme si dhe ka paraqitur punime te cilave u ka kaluar afati 3 vjecar i kerkuar nga AK ne DST(pika 2.3.1).
  2. “KOMBEAS” shpk, Mungon Inxhinier H/teknik dhe dokumentacioni perkates. Per Inxhinierin elektrik, mungon diploma. Per Mjekun, mungon CV-ja.Per Autobotin e ujit nuk ka paraqitur dokumetacionin e kerkuar.
  3. “NIKA” shpk, Shkoder, Pėrkatėsisht pėr arsyet e mėposhtme: Per mjetet fadrome dhe eksakavator ka kontrate qeraje po nuk ka paraqitur asnje dokument shoqerues. Per autobotin e ujit dhe autovincin, dokumentat jane te pavlefshme. Per asnje prej makinerive nuk ka paraqitur fotot e kerkuara ne DS. Per kompresorin dhe motogjeneratorin nuk ka paraqitur asnje dokument shoqerues.
  Arsyeja e Anulimit
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit NR.21 - DT.29-05-2017
  Lidhja e Kontratės

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data