Open Procurement Albania

Sistemim - Asfaltim i rrugėve Domje, Rruga Ramadin Zazckocki,Rruga Kodra e Totėve, Rruga Ismail Qemali, Rruga Naim Frashėri, njėsia administrative Bėrxull, Bashkia Vorė

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Vorė
Institucioni Prokurues Bashkia Vorė
Objekti i Tenderit Sistemim - Asfaltim i rrugėve Domje, Rruga Ramadin Zazckocki,Rruga Kodra e Totėve, Rruga Ismail Qemali, Rruga Naim Frashėri, njėsia administrative Bėrxull, Bashkia Vorė
Nr. Reference REF-74773-03-29-2017
Vlera / Fondi Limit 106 385 735,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 29-03-2017
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 24-04-2017
Data e mbajtjes sė tenderit 24-04-2017
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues FUSHA SHPK
VELLEZERIT HYSA SHPK
SHANSI INVEST SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • FUSHA SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 103 307 732,00
  Data e shpalljes sė fituesit 04-05-2017
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 123969278.8
  Data e lidhjes sė kontratės 20-06-2017
  Kohėzgjatja e kontratės 300 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Te skualifikuar:
  1.“Vellezerit Hysa” , mungojne : pikat: 2.2.3; 2.3.2.1; 2.3.3.4; 2.3.3.6; 2.3.3.7; 2.3.4 te kerkesave te vecanta per kualifikim.
  2.“Shansi Invest”, Mungojne 2.1.1; 2.1.2; 2.2.3 ; 2.3.1; 2.3.1.2; 2.3.2 ( mungon NS-20, -Klasifikim ‘A’) ; 2.3.3.2 ; 2.3.3.3 ; 2.3.3.4 ; 2.3.3.5 ; 2.3.3.6 ; 2.3.3.7; 2.3.3.8 ; 2.3.4 ; 2.3.5; 2.3.6 te kerkesave te vecanta per kualifikim.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit NR.20 - DT.22-05-2017
  Lidhja e Kontratės NR.25 - DT.27-06-2017

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data