Open Procurement Albania

Sistemim , asfaltim i rruges Suk 1 -Arapaj- Samatice - Burimi i Financimit : Fondi i Zhvillimit te Rajoneve.

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Roskovec
Institucioni Prokurues Bashkia Roskovec
Objekti i Tenderit Sistemim , asfaltim i rruges Suk 1 -Arapaj- Samatice - Burimi i Financimit : Fondi i Zhvillimit te Rajoneve.
Nr. Reference  REF-02737-04-05-2017
Vlera / Fondi Limit 162 145 816,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 06-04-2017
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 05-05-2017
Data e mbajtjes sė tenderit 05-05-2017
Nr. i Operatorėve Konkurues 6
Operatorė Konkurues FUSHA SHPK
BOSHNJAKU B SHPK
EURONDERTIM M.K SHPK
SHANSI INVEST SHPK
BAMI SHPK
SHENDELLI SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • FUSHA SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 157217227.04
  Data e shpalljes sė fituesit 29-05-2017
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 188660472.45
  Data e lidhjes sė kontratės 13-06-2017
  Kohėzgjatja e kontratės 6 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm: 1- “Eurondertim M.K” Shpk, Kopje tė bilanceve tė tre viteve tė fundit (2014, 2015, 2016)tė paraqitur pranė autoriteteve pėrkatėse, jane tė pakonfirmuara nga ky autoritet. Mungon pune e ngjashme me te njejten natyre. Nuk ploteson nje mesatar i tė paktėn 200 (dyqind) personave, pėr periudhėn Janar 2015 - Shkurt 2017. Mungon Stafi Inxhinierik dhe Stafi teknik i kerkuar ne DT. Mungojne Certifikatat ISO te kerkuar ne DT. Mungojne mjete e nevojshme per realizimin e punimeve te kerkuar ne DT.
  2- “Shansi Invest” Shpk, Mungon Vertimi i Bashkise Roskovec. Xhiro xhiros mesatare vjetore gjatė 3 (tre) viteve tė fundit (2014, 2015, 2016) eshte njė vlerė me te ulet se fondi limit Mungojne kategoria NS10-D ne License profesionale te Shoqerise. Mungojne licensat e nevojshme (leshuar nga QKL), Liēence,per “Sherbime ekspertize dhe / ose profesionale lidhur me pyjet dhe / ose kullotat” QKL, Liēense lidhur me ndikimin ne mjedis te leshuar nga QKL. Kodi III.2.A .-Liēense e leshuar nga Qėndra Kombėtare e Liēensimit (QKL) .(Kodi III.2.B) per mbetjet e tjera ndertimi dhe te prishjeve ne perputhje me Vendimin Nr.99 Date 18.02.2005 nga Ministria e Mjedisit .-Liēence, per “Prodhimi dhe / ose tregtimi i farnave dhe/ose fidaneve”, leshuar nga QKL. Nuk ploteson nje mesatar i tė paktėn 200 (dyqind) personave, pėr periudhėn Janar 2015 –Shkurt 2017 Mungon Stafi Inxhinierik Gjoelog dhe Agronom. Mungojne Certifikatat ISO 39001-2012 te kerkuar ne DT. Mungojne mjete e nevojshme per realizimin e punimeve te kerkuar ne DT. Mungon fabrika e Asfaltit.
  3- “Bami” Shpk, Mungon Vertetimi i Bankes. Mungon Vertimi i Bashkise Roskovec. Mungojne kategoria NS-9C ne License profesionale te Shoqerise. Mungojne licensat e nevojshme (leshuar nga QKL), Liēence,per “Sherbime ekspertize dhe/ose profesionale lidhur me pyjet dhe/ose kullotat” QKL, Liēense lidhur me ndikimin ne mjedis te leshuar nga QKL. Kodi III.2.A .-Liēense e leshuar nga Qėndra Kombėtare e Liēensimit (QKL) .(Kodi III.2.B) per mbetjet e tjera ndertimi dhe te prishjeve ne perputhje me Vendimin Nr.99 Date 18.02.2005 nga Ministria e Mjedisit.
  4- “Shendelli” Shpk, Nuk ka paraqitur oferte, vetem QKB.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit NR.22 - DT.05-06-2017
  Lidhja e Kontratės NR.24 - DT.19-06-2017
  Vendim i Komitetit pėr Zhvillimin e Rajoneve nr. 12, datė 21.3.2017

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data