Open Procurement Albania

Graphical display of results by tenderer institution

Summary results by tenderer institution

Tenderer institution no. Economic operator no. No. of announced tenders Total limit fund of tenders (in ALL, without VAT) No. of tenders declared with winner (in ALL, without VAT) Total limit fund of tenders declared by winner (in ALL, without VAT) Awarded total value (in ALL, without VAT)
4 69 103 26,467,653,245 92 24,027,373,459 22,961,218,812

Tenders list

Procuring Authority Tender object Estimated / Ceiling Value ALL without VAT ALL Stage Procedure Successful Bidder /Supplier / Provider Awarded value
Autoriteti Rrugor Shqiptar Rikualifikim i akseve rrugore unaza lindore loti 3 2,337,758,129 Signed the Contract GJIKURIA SHPK 2,314,297,806.00
Autoriteti Rrugor Shqiptar Studim projektim rishikim i projektit per segmentin rrugor te vazhdimit te unazes se madhe Tirane nga sheshi Shqiponja-Bulevardi i ri 32,358,402 Cancelled Procurement
Autoriteti Rrugor Shqiptar Ndertim rruga Kardhiq - Delvine Loti 5 1,825,714,419 Signed the Contract ALB-STAR 1785446573.09
Autoriteti Rrugor Shqiptar Ndertim Rruga Kardhiq-Delvine Loti 6 2,388,910,889 Signed the Contract AGBES CONSTRUKSION - A R B E R I A SH.A. 2378643105.31
Autoriteti Rrugor Shqiptar Ndertim Rruga Kardhiq - Delvine Loti 4 2,383,738,992 Signed the Contract COBIAL - GJOKA KONSTRUKSION 2,359,623,275
Autoriteti Rrugor Shqiptar Vendosja e Mbikalimeve ne aksin rrugor Thumanė – Milot dhe Kukės -Morine 372,739,265 Signed the Contract EVEREST - AURORA KONSTRUKSION 365,260,224.00
Autoriteti Rrugor Shqiptar Stabilizim i rrėshqitjes nė aksin Tunel – Elbasan, km17.36 ÷ 17.46 segmenti 3, aksi Tiranė – Elbasan (dalje Tuneli i Krrabės km.15.2–Elbasan km.27” 373,979,239 Signed the Contract 2 T SHPK 371178286.04
Drejtoria e Rajonit Verior Shkoder Mirėmbajtje rutinė dhe dimėrore me performancė rruga Ura e Cerenecit - Stebleve, Qafe Bualli-Kraste, Burrel-Komesi;Ura e Matit-Lis;K/UlezUlez;Trebisht- Dogane 75.92 km. 89,446,948 Signed the Contract SELAMI 76,013,844.00
Autoriteti Rrugor Shqiptar Permiresimi rifreskimi sinjalist ikes Vertikale/Horizontale ne akset Kombetare dhe permiresim te sigurise rrugore ne Akset e Rajonit Jugor, loti 3 249,988,322 Signed the Contract IDK – Konstruksion 248606221.5
Autoriteti Rrugor Shqiptar Supervizion punimesh rehabilitim i segmentit rrugor mbikalimi pallati me shigjeta rrethrrotullimi Shqiponja Loti 2 . 10,691,598 Cancelled Procurement
Drejtoria e Rajonit Qendror Tirane Mirėmbajtje me performancė Librazhd - Togėz, Togėz - Zgosht, Zgosht - k/Borovė, k/Borovė - Steblevė, K/Rr. Nac. Nr.3 (Urakė) - Golik, K/Rr. Nac. Nr.3 (Hotolisht) - Frarė, Qukės – (Karkavec) Qafė Plloēė Loti 1 (49.95 km) (Kontrata 7) 25,418,467 Signed the Contract BAJRAMI N SHPK 24,396,948.00
Autoriteti Rrugor Shqiptar Supervizion Punimesh Perfundim i Punimeve te mbetura dhe plotesimi me rruge dytesore nyja e Milotit. 8,218,506 Signed the Contract IMES -D 8,010,000.00
Drejtoria e Rajonit Jugor Gjirokaster Mirembajtje Rutine me Performance rruga OrikumPashaliman + rruga K/Spital Vlore-Alikok + rruga Peshkepi-Selenice + rruga Povel – Pocem – Peshkepi + rruga Levan – Vlore (e vjetra) 76.5 km 31,537,104 Signed the Contract B93 II 20,206,000.00
Drejtoria e Rajonit Jugor Gjirokaster Mirembajtje Rutine e Dimerore me Performance rruga Berat – Gllave - Antene + rruga Poshnje – Velemisht – K/Patos + rruga Corovode – Hambull + rruga Kozare – K/Kucove + rruga K/marinez-Marinez 88.7 km 32,819,247 Signed the Contract AGBES CONSTRUKSION 29414987.2
Drejtoria e Rajonit Jugor Gjirokaster Mirembajtje Rutine me Performance rruga K/Cerme - Divjake + rruga Jeta e Re - Kosove + rruga Bye Pass Fier – Rrethrrotullimi Kolonje + rruga Fier – Seman (plazh) + rruga K/Pojan - Apolloni 55.6 km 27,875,634 Signed the Contract Neal 86 SHPK & Kupa SHPK 17,342,080.00
Autoriteti Rrugor Shqiptar Studim Projektim i urave te Leklit, Dragotit, Ura e Vores, Tapizes, Ura e Drojes, Zemblakut; rikonstruksion i urės sė Kaludhit dhe nyja nė disnivel ne Bushnesh dhe ura lidhėse e rrugėve Levan - Tepelenė me Dragot - Tepelenė. 12,881,542 Signed the Contract PNI-2001 & G&K 12,865,000.00
Autoriteti Rrugor Shqiptar Supervizion punimesh, Plotėsim, rakordim, masa mbrojtėse dhe siguri rrugore nė viaduktet e aksit Kukės-Morinė. 2,469,160 Signed the Contract D & C PARTNERS SHPK 2,400,000.00
Autoriteti Rrugor Shqiptar Plotesimi, rakordimi, masa mbrojtese dhe siguria rrugore ne viaduktet e aksit Kukes - Morine”. 208,304,496 Signed the Contract VEGA 207,331,536.00
Drejtoria e Rajonit Qendror Tirane Mirėmbajtje me performancė Vorė-Marikaj (kufi Durrės), Kthesa Kamėz - Vorė (paralele Majtas), Kthesa Kamėz – Vorė (paralele Djathtas), K. Zall Herr (kryq. Rr.Nr.1) – Deg. mj. Komuna Zall Herr, Deg. mj. Komuna Zall Herr – Bovillė, Kryq. Rr. Nr. 52 – Kala Prezė, Bėrxullė – Domje, Bėrxullė – Laknas, Fushė Krujė (deg. Y) – Fushė Krujė (qendėr), K/Thumanė Qendėr – Ura e Drojės (aksi i vjetėr), Fushė Krujė - Halilaj, Halilaj - Krujė, K/Rr. Kombėtare (e vjetra) – Bilaj (Llixha), K/Rr. Kombėtare (e vjetra) – Fabrika e Ēimentos, Bubq - Ishėm, Krujė - Sarisalltik (98.1 km), (Kontrata 1) 36,751,863 Signed the Contract ALKO-IMPEX General Construcion SHPK 33,088,537.00
Drejtoria e Rajonit Qendror Tirane Mirėmbajtje me performancė Belsh (L.Tafan) - Grekan, Belsh - Deg. Rruga Fierzė, Deg. Rruga Fierzė - Kosovė - Kosovė e vogėl, Grekan - Dėshiran - Vlashuk, K/Shtėrmen - K/RadioStacion, Mollas - Selitė, Kthesa Rrasės - Kryq. Rruga Belsh - Pajovė, Elbasan - Cėrrik (58.7 km) (Kontrata 6) 19,094,271 Signed the Contract ALKO-IMPEX General Construcion SHPK 18,031,397.00
Drejtoria e Rajonit Verior Shkoder Mirėmbajtje me performancė K/Shirgjan (K/Rr.Nr.70) - Llixha, Llixha - Kaēivel (k.Gramsh), K/Llixhė - Mjekės (Uzinė), Elbasan - Gjinar, k/Drizė (k/rr. 59) - Kaēivel (K/Elbasan), Gramsh - Kodovjat (shkolla), K/Drizė - Poroēan (76.45 km) (Kontrata 5 ) 42,286,428 Signed the Contract ALKO-IMPEX General Construcion SHPK 38,282,148.00
Drejtoria e Rajonit Jugor Gjirokaster Mirembajtje Rutine me Performance rruga SarandeButrint + rruga Metoq-Cuke-Pllake-Xarre + rruga Cuke-Kanali i Cukes + rruga K/Qafe MuzineDelvine-Ura e Gajdarit 65.4 km. 30,802,752 Signed the Contract Jody Kompani SHPK & Arti SHPK 22,555,880.00
Drejtoria e Rajonit Verior Shkoder Sherbim me roje civile.
LOTI I: Objekti “Sherbim me roje civile zyrat e Drejtorise Rajonit Verior Shkoder dhe zyrat e ish – Sektorit Fushe Arres ne (F.Arres,Puke).
6,124,789 Signed the Contract TREZHNJEVA 5831852.9
Autoriteti Rrugor Shqiptar Shpenzime Supervizion i Kontratave tė Mirembajtjes sė Rrugėve Rajoni Jugor Gjirokastėr 28,874,275 Signed the Contract 47 EK 79 & ILIRIADA P.K.S  - HE & SK 11 28,784,000
Drejtoria e Rajonit Jugor Gjirokaster Sherbim Roje Civile Sektori Korce” 3,124,428 Signed the Contract ERNISA-S SHPK 2915926.45
Drejtoria e Rajonit Jugor Gjirokaster Mirembajtje Rutine e Dimerore me Performance rruga K/Zemblak-K/Liqenas + rruga K/Liqenas-Dogana Gorice + rruga Libonil-Rembec-Plase + rruga Bilisht-Baban-Hocisht 55.6 km 42,809,584 Signed the Contract Artyka II SHPK & Vashtemia 40,660,174.00
Drejtoria e Rajonit Jugor Gjirokaster Mirembajtje Rutine e Dimerore me Performance rruga Korce – Erseke + rruga Unaza Erseke – Erseke + rruga K/Boboshtice – Dardhe 55 km 43,083,920 Signed the Contract Niem SHPK & Avdolli SHPK 42,170,000.00
Drejtoria e Rajonit Verior Shkoder Sherbim me roje civile.
LOTI II: Objekti“Sherbim me roje civile Zyrat e Sektorit Kukes dhe Skrapin ne Trull Surroi (Kukes).
6,124,789 Signed the Contract TREZHNJEVA 5831852.9
Autoriteti Rrugor Shqiptar Permiresimi rifreskimi sinjalist ikes Vertikale/Horizontale ne akset Kombetare dhe permiresim te sigurise rrugore ne akset e rajonit verior, loti 1 208,163,877 Signed the Contract JUBICA. SHPK 205,000,002.00
Autoriteti Rrugor Shqiptar Supervizion by pass Tepelene, loti 1 20,182,080 Signed the Contract A V E CONSULTING 19,980,000.00

Privacy Policy

Except when otherwise defined, all data & information offered in Open Procurement Albania is available under the licenses: This material is Open Data