Open Procurement Albania

Graphical display of results by local government entities

Summary results by local government entities

Tenderer institution no. Economic operator no. No. of announced tenders Total limit fund of tenders (in ALL, without VAT) No. of tenders declared with winner (in ALL, without VAT) Total limit fund of tenders declared by winner (in ALL, without VAT) Awarded total value (in ALL, without VAT)
61 2765 21,004 109,655,212,734 15,722 94,004,404,702 83,203,727,634

Tenders list

Procuring Authority by Local Government Entity Tender object Estimated / Ceiling Value ALL without VAT ALL Stage Procedure Successful Bidder /Supplier / Provider Awarded value
Local Unit Tiranė Blerje shėrbimi pėr mirėmbajtjen e mjeteve tė transportit tė Bashkisė Tiranė pėr vitin 2018. 18,285,955 Announced the Winner ALSTEZO SHPK 18,124,500.00
Local Unit Lezhė RIKONSTRUKSIONI I RRUGES -Dajc-Fshati Koterr, (Aksi-01) 17,439,680 Announced the Winner DRINI A & JUNIK SHPK & SELAMI 16,698,860
Local Unit Lezhė RIPARIM MURI MBAJTES DHE MASA MBROJTESE NDAJ RRESHQITJES NE RRUGEN E KALASE " 15,000,000 Announced the Winner DRINI A & JUNIK SHPK & SELAMI 13,705,440
Local Unit Tiranė Fishekzjarre pėr festat e fundvitit 2,082,500 Announced the Winner ALBA FIRE SHPK 2,081,900.00
Local Unit Korēė Makineri vijezimi 1,308,333 Announced the Winner R. S. & M 1,250,000
Local Unit Pogradec Blerje nafte per sherbimin e pastrimit 1,666,666 Announced the Winner GORA 2004 8.00
Local Unit Cėrrik Ndricim i rrugeve te brendshme 7,999,806 Announced the Winner SHKELQIMI 07 SHPK 7,769,202
Local Unit Shijak Blerje pjesė kėmbimi pėr mjetet e bashkisė Shijak 7,866,832 Announced the Winner Besnik Meēi 6,450,600
Local Unit Mallakastėr Blerje automjet zjarrfikės 4,875,000 Announced the Winner FLED SHPK 4,375,000
Local Unit Tiranė Blerje telefona/Tablete Smart per SMS Payment 1,646,667 Announced the Winner PC STORE SHPK 1,624,000
Local Unit Tiranė Blerje Kompjutera per Administraten 1,646,667 Announced the Winner PC STORE SHPK 1,620,000
Local Unit Vorė Mbikqyrje e punimeve ne objektin Ndertimi i stacionit te autobuzave Vore, Rikonstruksion i rrjetit K.U.Z Rruga Bashkia, Riparimi i Barrierave suonore Vore, Bashkia Vore (Faza III) 484,752 Announced the Winner NOVATECH STUDIO 444,356
Local Unit Kavajė Rikonstruksion i rruges Golem-Mali i Robit 12,270,682 Announced Procurement
Local Unit Fier Blerje produkte ushqimore 29,891,057 Announced Procurement
Local Unit Durrės Parkim per bicikleta ne qytet 2,491,000 Announced Procurement
Local Unit Patos Blerje materiale te ndryshme hidraulike(tubo Rakorderi etj). 6,527,362 Announced Procurement
Local Unit Vlorė Prodhim soletina Betoni viti 2018 1,816,813 Announced Procurement
Local Unit Korēė Blerje bateri pėr matėsat elektronike 1,600,000 Announced Procurement
Local Unit Fushė-Arrėz Sherbime Projektime te Objekteve Publike Bashkia Fushe Arrez. 1,000,787 Announced Procurement
Local Unit Selenicė Blerje Dru Zjarri 1,826,650 Announced Procurement
Local Unit Vlorė Blerje kapak pusetash metalik dhe zgarash kuneta shiu viti 2018 5,891,700 Announced Procurement
Local Unit Patos Adaptim i ish Godinės sė Kualifikimit te Lagjja e Re nė Banesa Sociale . 15,474,154 Re-Proclaimed and Announced the Winner I.C.C GROUP - LEON KONSTRUKSION 13,527,420
Local Unit Durrės Rikonceptim dhe rikonstruksion i shkollės sė muzikės Jani Kukuzeli, Durrės 219,673,500 Announced the Winner ARKONSTUDIO SHPK & 2 T SHPK 156,713,814
Local Unit Maliq Blerje mjet zjarrfikės 3,200,000 Announced the Winner TIMAK 3,190,000
Local Unit Cėrrik Rikualifikime urbane 28,416,000 Announced the Winner BOSHNJAKU.B 23,659,904.50
Local Unit Durrės Rikonstruksion rruge Nj A Katund i Ri 33,331,000 Announced the Winner RAJLI NDERTIM SHPK - VARAKU E SHPK 17,577,558
Local Unit Rrogozhinė Blerje automjetesh, per nevojat e Bashkise Rrogozhine 12,400,000 Re-Proclaimed Procurement
Local Unit Tiranė Blerje e sistemit ajror pa pilot fotografik (uas), laptop per punime inxhinierike per Bashkine Tirane. 6,499,999 Re-Proclaimed Procurement
Local Unit Tiranė Blerje Sistem Biletarie 11,890,000 Announced the Winner IMAGE & COMMUNICATIONS DEVELOPMENT 11,362,500
Local Unit Tiranė Qendėr kontrolli 2,569,910 Announced the Winner BNT ELECTRONIC'S 2,527,200

Privacy Policy

Except when otherwise defined, all data & information offered in Open Procurement Albania is available under the licenses: This material is Open Data