Open Procurement Albania

Graphical display of results by local government entities

Summary results by local government entities

Tenderer institution no. Economic operator no. No. of announced tenders Total limit fund of tenders (in ALL, without VAT) No. of tenders declared with winner (in ALL, without VAT) Total limit fund of tenders declared by winner (in ALL, without VAT) Awarded total value (in ALL, without VAT)
61 3096 26,084 135,608,308,516 19,499 116,404,515,309 102,399,079,722

Tenders list

Procuring Authority by Local Government Entity Tender object Estimated / Ceiling Value ALL without VAT ALL Stage Procedure Successful Bidder /Supplier / Provider Awarded value
Local Unit Kukės Reabilitimi i Kanalit Ujites Bushat, Nj.A, Bicaj 13,345,980 Announced the Winner BE-IS SHPK 11,949,027.00
Local Unit Shkodėr Rikonstruksioni rrugės Rragam – Sheldi, (Loti 2) 16,716,140 Announced the Winner SMO VATAKSI SHPK&SMO UNION SHPK 14,503,719.00
Local Unit Shijak Rifreskim i lyerjeve nė objeket arsimore tė bashkisė Shijak 3,328,222 Announced the Winner DOKSANI G SHPK - CARA SHPK 1,686,720.00
Local Unit Kavajė RIKUALIFIKIM I RRUGICAVE TE QYTETIT KAVAJE 16,420,000 Announced the Winner BOSHNJAKU.B 13,595,820.00
Local Unit Shkodėr Loti i Katermbedhjete Mbikqyrje e punimeve per objektin: Sistemim asfaltim Rruge te brendshme fshati "Samrisht i Vjeter" 272,145 Announced the Winner "DRICONS" 229,831.00
Local Unit Shkodėr Loti i Dymbedhjetė “Mbikqyrje e punimeve per objektin: Rikonstruksioni rrugės Rragam – Sheldi, (Loti 2)” 291,252 Announced the Winner NOVATECH STUDIO 246,249.00
Local Unit Kavajė Blere peme dekorative per parkun rekreativ Faza III 6,333,000 Announced the Winner BUNA  SHPK 5,700,400.00
Local Unit Kavajė Rikonstruksion i Rruges Drita, Lagjia Nr.2 ,Kavaje 12,325,000 Announced the Winner BOSHNJAKU.B 10,830,500.00
Local Unit Divjakė Rikonstruksion dhe zgjerim i rruges Ēerme Sektor, Njesia Administrative Terbuf, Bashkia Divjake 17,469,969 Announced the Winner BIBA-X SHPK & PE-VLA-KU SHPK 11,502,280.00
Local Unit Lezhė Furnizim vendosje te zyrave te informimit turistik. 1,250,000 Announced the Winner Muēa SHPK 1,114,800.00
Local Unit Maliq Furnizim vendosje matesa ne stacione pompimi dhe depo uji 1,821,793 Announced Procurement
Local Unit Patos Blerje kontenier per grumbullimin e mbetjeve urbane. 1,250,000 Announced Procurement
Local Unit Kamėz Rruga Argjinatura Rruga Monte Karlo 35,573,194 Announced the Winner Shpresa-Al SHPK 33,752,494.00
Local Unit Kolonjė Rrjeti ujites rezervuari Kabash, Njesia Administrative Leskovik 14,166,667 Announced the Winner KRONOS KONSTRUKSION 12,451,282.00
Local Unit Kamėz Nd. i rruges (Zgjatimi i rruges GurreGjoriceZgjatim Rr.Dajti me rr. ArgjinaturaSeg qe lidh Rr.zana me rr. Demokracia) 11,953,642 Announced the Winner LIQENI VII SHA 10,700,900.00
Local Unit Kamėz Loti i gjashtė: Mbikqyrje e punimeve pėr objektin: “Nd. i rruges (Zgjatimi i rruges Gurre+Gjorice+Zgjatim Rr.Dajti me rr. Argjinatura+Seg qe lidh Rr.zana me rr. Demokracia )” 213,492 Re-Proclaimed and Announced the Winner Mbikėqyrės G & L 187,911.00
Local Unit Malėsi e Madhe Studim Projektim i rruges Bratosh-Vrrith 4,121,103 Announced the Winner InfraKonsult SHPK & HMK - Consulting 3,644,264.00
Local Unit Patos Blerje elektropompa " 2,249,546 Announced Procurement
Local Unit Mirditė Blerje mish per institucionet shkollore dhe parashkollore,bashkia Mirdite. 1,460,000 Announced Procurement
Local Unit Mirditė Blerje buke per institucionet shkollore dhe parashkollore, bashkia Mirdite. 825,840 Announced Procurement
Local Unit Tiranė Mirembajtje e thelle per instalimet elektrike ne objektet arsimore 31,491,185 Announced Procurement
Local Unit Berat RIKONSTRUKSION I RRUGEVE DHE QENDRES NE FSHATIN BILĒĖ, NJĖSIA ADMINISTRATIVE VELABISHT,BASHKIA BERAT 12,447,248 Announced the Winner KEVIN CONSTRUKSION 9,334,021.00
Local Unit Kamėz Ndertim rruga "Shebeniku Skenderbeu". 59,286,710 Announced the Winner S I R E T A 2F 53,999,999.00
Local Unit Kamėz Ndertim rruga( Faik KonicaFan Noli) Paskuqan 2 14,190,800 Announced the Winner NIKA SHPK 11,220,900.00
Local Unit Kamėz Rehabilitim i digaes rezervuari paskuqan 54,029,760 Announced the Winner VLLAZNIA NDERTIM I.S 53,221,580.00
Local Unit Tiranė Loti I-re Paisje dhe Orendi per kopshte dhe ēerdhe 49,998,612 Announced the Winner ERZENI/SH 49,218,920.00
Local Unit Tiranė Loti II-te Furnizimi me orendi dhe pajisje i shkollave 41,650,987 Announced the Winner ERZENI/SH 40,879,201.00
Local Unit Shkodėr Sistemim asfaltim rruga Qender Mes – Kullaj 8,685,571 Announced the Winner Karl Gega SHPK 8,376,121.00
Local Unit Tiranė Loti I: “Ndėrtimi i urės nė rrugėn Kocaj-Veski, Baldushk” 18,249,229 Announced the Winner V.A.S. Konstruksion & Rroku GUEST 16095665.8
Local Unit Tiranė Shėrbim dezinsektimi tė bimėsisė dekorative. 6,510,000 Announced the Winner Akademia Shendetit Publik LABYRINTH 6,460,000.00

Privacy Policy

Except when otherwise defined, all data & information offered in Open Procurement Albania is available under the licenses: This material is Open Data