Open Procurement Albania

Summary results

No. of announced tenders Total limit fund of tenders (in ALL, without VAT) No. of tenders declared with winner (in ALL, without VAT) Total limit fund of tenders declared by winner (in ALL, without VAT) Awarded total value (in ALL, without VAT)
164 36,522,593,402 126 32,558,546,175 24,365,884,960

Tenders list

Tender object Estimated / Ceiling Value ALL without VAT Stage Procedure Awarded value
Rivitalizimi urban i bulevardit Maliq - Drithas . 189,703,418 Announced Procurement
Projektimi i Zonės sė Plazhit Durrės. 41,624,734 Announced Procurement
Punime Shtese per objektin Sistemim Asfaltim I rruges Tepelene-Bence-Lekdush. 67,532,830 Announced Procurement
Rikualifikim i Parkut Industrial Kucove. 180,382,176 Announced Procurement
Rikonstruksioni i Rrugės Balldre - Bend Bashkia Lezhė 372,504,453 Announced Procurement
“Rikonstruksioni I Unazes Bujqesore te Myzeqese” (Segmentet Rrethrrotullim - Imesht- Ngurrez, Fier I Ri - Kashtbardh, Qerret - Kadiaj –Saver Loti 1). 609,859,941 Re-Proclaimed Procurement
Rikonstruksioni i Rrugės Ramize Gjebrea, Faza 2 (Lidhja e rrugės sė Pyllit tė Sodės me rrugėn Transballkanike dhe Autostradėn). 130,894,667 Signed the Contract 79,300,000
Design preparation for the requalification of the coastline Vlore – Radhime – Orikum. Announced the Winner 23,920,000
Rehabilitim i Lumit Gjanica dhe Rikonceptim i Qendrės sė qytetit tė Fierit. 708,127,500 Signed the Contract 676,303,207
Rikonstruksion /rikualifikimi urban pranė Qendrės sė qytetit Vlorė” Zona B drejtim rrugės Justin Godart. 157,222,127 Signed the Contract 149,688,322
Projekti zhvillimor i Bllokut nr. 2, Roskovec. 246,876,559 Announced Procurement
Construction of the tourism centers Valbone. Announced the Winner 69,449,899
Mbikėqyrja punimesh pėr objekte tė financuara nga buxheti i shtetit pėr vitet 2018 – 2019. 41,666,667 Re-Proclaimed and Announced the Winner
Rikonstruksioni i Rrugės sė Beratit (Plasmas – Karbunarė) Bashkia Lushnje. 122,273,551 Announced Procurement
Rruga Qendėr Gose – Hekurudha - Gose e Madhe, Bashkia Rrogozhinė. 79,997,650 Signed the Contract 43,490,748
Ndėrtimi i stacionit tė pompave pėr furnizimin e depos 2000 m3 tė Lugut tė Dardhės, Sarandė. 23,024,450 Signed the Contract 17,331,090
Rikonstruksioni i rrugėve tė brendshme dhe rikualifikimi i hapėsirave publike tek zona e plazhit tek Shkėmbi i Kavajės, Bashkia Durrės. 372,584,260 Signed the Contract 228,121,762
Vazhdimi i Shėtitores se Vlorės – Segmenti jugor nga Fusha e Sportit deri tė Tuneli. 199,079,827 Cancelled Procurement
Riveshje me asfalt e rrugės kryqėzimi Shėngjin - Qyteti Shėngjin - Porti Ushtarak. 58,147,418 Signed the Contract 37,169,610
Rikonstruksioni i rrugės Agim – Babunje, Bashkia Divjakė. 155,489,410 Announced Procurement
Rikonstruksion i sheshit tė Shirokės. 358,551,112 Signed the Contract 257,506,628
Rikonstruksion bulevardi i Vlorės. 1,059,902,274 Signed the Contract 999,999,932
Kolaudimi i punimeve pėr objektet e financuar nga buxheti i shtetit. 7,816,560 Announced the Winner
Municipality of Gjirokastra – Concept, Detail Designs and Supervision for Integrated Urban Upgrading. Announced the Winner 403,872.5 Euro
Konsulencė pėr pėrgatitjen e projekteve teknike tė rrugėve tė pėrfshira nė vitin e parė tė financimit nė kuadėr tė programit tė ri tė Bankės Botėrore dhe nga donatorė tė tjerė. 125,000,000 Announced the Winner
Rikonstruksion i rrugės se Velipojės segmenti Harku i Berdices - Baks ” Lot. 1. 981,691,000 Signed the Contract 637,408,152
Rikonstruksion i rruges se Velipojes segmenti Harku i Berdices - Baks - Lot. 2. 703,408,000 Signed the Contract 550,093,288
Ndėrtim Asfaltim i rrugės Cėrrik – Belsh – Dragot –Kuēove – Ure Vajgurore” (Segmenti Cėrrik - Belsh - Grekan). 1,199,415,000 Signed the Contract 743,653,778
Rikonstruksioni rruges "Ura e Ēorumit - Zhabiak - Ura e Ēepanit". 261,111,695 Signed the Contract 181,682,963
Ndertim Asfaltim i rruges Cerrik – Belsh – Dragot – Kucove – Ure Vajgurore. 1,041,230,892 Signed the Contract 689,987,164

Privacy Policy

Except when otherwise defined, all data & information offered in Open Procurement Albania is available under the licenses: This material is Open Data