Open Procurement Albania

Number of Results 102

A Red Flag is a fact, event, or set of circumstances, or other information that may indicate a potential legal compliance concern for illegal or unethical business conduct, particularly with regard to corrupt practices and non-compliance with anti-corruption laws.

Tenders with redflags

Title District Estimated / Ceiling Value ALL without VAT
Loti III – Rikonstruksion rruge Unaza Lumalas - Melēan – Porodinė, Bashkia Korēė Korce 62 644 465.80
Loti VII - Mbikqyrja e punimeve Pėrmirėsimi i shtresave rrugore . 12 Qarqet 4 800 000.00
Loti V - Mbikqyrja e punimeve Permiresimi i infrastruktures rrugore ne funksion te zhvillimit te turizmit dhe agroturizmit ne Rajonin 4 . Vlore-Gjirokaster 6 857 179.00
Loti VI - Mbikqyrja e punimeve Permiresimi i aksesit ne zonat me aktivitet te larte bujqesor te Myzeqese . Fier 5 313 780.00
Vazhdimi i Shėtitores sė Vlorės – Segmenti jugor nga fushat e sportit deri te tuneli. Vlore 458 286 818.65
Loti I - Mbikqyrja e punimeve Pėrmirėsimi aksesit nė sitet turistike dhe lehtėsimi i trafikut nė zonat urbane nė rajonet veriore . Shkoder-Kukes-Lezhe 4 881 701.00
Loti II - Mbikqyrja e punimeve Pėrmirėsimi i infrastrukurės rrugore nė zonat turistike tė rajonit qendror dhe lehtėsimi i trafikut nė zonat urbane tė tij . Durres-Elbasan 4 135 838.00
Loti IV - Mbikqyrja e punimeve Rivitalizimi urban dhe permiresimi aksesit ne zonat me aktivitetet bujqesor ne rajonin 3 Korce-Elbasan 3 150 329.00
Loti VIII - Mbikqyrja e punimeve Pėrmirėsimi i sigurisė rrugore dhe ndriēimit . 12 Qarqet 2 803 125.00
Pėrmirėsimi i sigurisė rrugore 12 Qarqet 125 000 000.00
Pėrmirėsimi i infrastrukturės rrugore nė funksion tė zhvillimit tė turizmit dhe agroturizmit nė Rajonin 4. Vlore-Gjirokaster 618 371 666.00
Pėrmirėsimi i infrastrukurės rrugore nė zonat turistike tė rajonit qendror dhe lehtėsimi i trafikut nė zonat urbane tė tij Durres-Elbasan 454 015 711.00
Pėrmirėsimi i shtresave rrugore pėr rajonin 1 dhe 3. 12 Qarqet 375 000 000.00
Rikonstruksioni i godinave tė konvikteve tė studentėve nė qytetet Shkodėr (godina nr.2), Vlorė (konvikti i vajzave) Korēė (godina nr.1). Shkoder-Vlore-Korce 245 039 761.33
Shėrbimi i mbikqyrjes sė punimeve pėr objekin "Rikualifikimi i Sheshit Italia" Tirane 5 069 033.00
Urban Regeneration of the Existing Promenade Naim Frasheri in Saranda.
Rigjenerimi Urban i Shėtitores Ekzistuese" Naim Frashėri "nė Sarande.
Vlore 0.00
Rikonstruksion i Sheshit Taulantia Bashkia Durres. Durres 362 816 046.00
Rikonstruksioni i Rrugės Balldre - Bend Bashkia Lezhė Shkoder 372 504 453.00
Ndertimi i pedonales dhe korsise se bicikletave te Liqenit Belshit, Faza e III. Elbasan 155 703 178.00
Urban Requalification Works in Puka Municipality (second phase).
Punime per Rikualifikimin Urban tė Bashkisė Pukė (faza e dyte).
Shkoder 0.00
Ndertim i ures se Zeze dhe mbrojtje nga permbytjet te qytetit Fushe Kruje. Durres 384 683 580.00
Rivitalizimi urban i bulevardit Maliq - Drithas . Korce 189 703 418.00
Rikualifikim i Parkut Industrial Kuēove. Berat 180 382 176.00
Rikonstruksioni i rrugės Agim – Babunje, Bashkia Divjakė. Fier 155 489 410.00
Projekti zhvillimor i Bllokut nr. 2, Roskovec. Fier 246 876 559.00
Rikonstruksioni i Rrugės sė Beratit (Plasmas – Karbunarė) Bashkia Lushnje. Fier 122 273 551.00
Rehabilitim i Lumit Gjanica dhe Rikonceptim i Qendrės sė qytetit tė Fierit. Fier 708 127 500.00
Rikonstruksion /rikualifikimi urban pranė Qendrės sė qytetit Vlorė Zona B drejtim rrugės Justin Godart. Vlore 157 222 127.00
Construction of the tourism centers Valbone.
Ndėrtimi i qendrave tė turizmit Valbone.
Shkoder 0.00
Rikonstruksioni i rrugėve tė brendshme dhe rikualifikimi i hapėsirave publike tek zona e plazhit tek Shkėmbi i Kavajės, Bashkia Durrės. Durres 372 584 260.00
Rikonstruksion bulevardi i Vlorės. Vlore 1 059 902 274.00
Rikonstruksion i rrugės se Velipojės segmenti Harku i Berdices - Baks Lot. 1. Shkoder 981 691 000.00
Rikonstruksion i rruges se Velipojes segmenti Harku i Berdices - Baks - Lot. 2. Shkoder 703 408 000.00
Ndėrtim Asfaltim i rrugės Cėrrik – Belsh – Dragot –Kuēove – Ure Vajgurore (Segmenti Cėrrik - Belsh - Grekan). Elbasan 1 199 415 000.00
Rikonstruksioni rruges "Ura e Ēorumit - Zhabiak - Ura e Ēepanit". Tirane 261 111 695.00
"Rikonstruksion i rruges se Velipojes segmenti Harku i Berdices - Baks Lot. 3. Shkoder 886 349 000.00
Rikonstruksioni i rruges Lalez - Bize - Draē. Durres 206 371 000.00
Ndertimi Shetitores Mak Albania-Pusi Nr.1 dhe Rehabilitimi i kanalit Kullues KK1, Golem, Kavaje. Tirane 567 154 000.00
Rikonstruksion i hyrjes sė qytetit Bajram Curri. Kukes 45 392 000.00
Sistemim asfaltim i rrugės Kastriot - Arras. Diber 270 144 235.00
Ndertim i unazės sė qytetit bashkia Vau Dejės. Shkoder 200 000 142.00
Rruga Borje – Kufi me Kosoven. Kukes 62 301 000.00
Sistemim asfaltim rruga Unaza Korce- Voskop-Polene-Korce. Korce 450 825 000.00
Rehabilitim dhe veshje me asfalt i rrugės FushėArrėz (K/Hadroit) – Reps (Rotonda). Shkoder 877 500 000.00
Rikonstruksioni i rrugėve 2; 3; 4 dhe paralele nė Golem, Kavajė. Tirane 80 401 816.00
Sistemim Asfaltim Rruga Qafė Pllocė Pogradec dhe Unaza Pogradec. Korce 1 067 180 235.00
Studimi i Fizibilietit pėr Aeroportin e Korēės. Korce 7 397 000.00
Ndertim i ujesjellesit Cerme – Terbuf – Sulzotaj. Fier 387 000 000.00
Mbikqyrje punimesh pėr objektin: Sistemim asfaltim i rrugės Lekdush – Bėnēė – Tepelenė, Lot 1. Gjirokaster 2 042 067.00
Asistencė teknike pėr zbatimin e projektit arkitektonik gjatė zbatimit tė punimeve pėr Rehabilitimin e vijės bregdetare tė Vlorės. Vlore 15 166 000.00
Studimi i trafikut dhe transportit nė Bashkitė Sarandė dhe Gjirokastėr, nė kuadėr tė Projektit PZHIUE. Vlore-Gjirokaster 3 333 000.00
Sistemim-asfaltim i rruges se unazes poliklinike-7 pallatet Vlore . Vlore 485 833 310.00
Rikonstruksion i rruges autostrade - fshati Bulo. Gjirokaster 72 011 026.00
Ndertimi i rruges Dhimiter Konomi (mbi Rrap), Vlore. Vlore 408 175 256.00
Rehabilitimi i rrugės Transballkanike Fazat 1 dhe 2 (lidhja e rrugės Transballkanike me autostradėn Fier - Vlorė) si dhe kryerja e punimeve pėr sistemimin e ndricimit, gjelbėrimit dhe trotuareve nė rrugėn Transballkanike Vlorė. Vlore 136 249 323.00
Mbikqyrje punimesh pėr Rehabilitimi i rrugės Transballkanike Fazat 1 dhe 2 dhe Ndertimi i rruges Dhimiter Konomi Vlore . Vlore 2 765 030.00
Rehabilitimi i gjelbėrimit anėsor nė rrugėn IKV-Surrel dhe rrethrrotullimi Shkozė. Tirane 35 725 619.00
Rehabilitimi i bregut tė Liqenit tė Ohrit dhe gjelbėrimi pėrgjatė rrugės sė segmentit Lin – Pogradec. Korce 164 998 901.00
Mbikqyrje punimesh pėr ndėrtimin e shetitores sė Himarės. Vlore 1 105 958.00
Mbikqyrje punimesh pėr rehabilitimin e gjelbėrimit anėsor dhe hyrje – daljeve nė qendrat e banuara nė segmentin Levan-Kakavijė. Fier-Korce 2 840 278.00
Mbikqyrje punimesh pėr ndėrtimin e qėndrės sportive pėr sportin Rafting . Berat 968 913.00
Pėrgatitja e vizionit rajonal strategjik dhe projekteve urbane tė detajuara pėr pėrmirėsimin urban tė korridorit ekonomik Tiranė-Durrės, Durana Loti 2, Faza II. Tirane-Durres 9 102 600.00
Sherbim konsulence pėr hartimin e strategjisė pėr zhvillimin e turizmit nė bregdetin e Shqipėrisė. Lezha-Durres-Tirane-Fier-Vlore 20 518 960.00
Mbrojtje detare e projektit tė mbushjes me rėrė e plazhit tė Vlorės. Vlore 29 550 381.00
Mbikėqyrja punimesh pėr rikonstruksionin e rrugės Gryke Manati – Kolsh dhe ndertim i rruges se varrezave (Marrėveshje Kuadėr ) Kukes 0.00
Mbikqyrje punimesh pėr sistemimin anesor te Perroit te Madh, Qender Voskop (Marrėveshje Kuadėr ). Korce 305 290.00
Loti 1 : Mbikėqyrja punimesh pėr rikonstruksionin e rrugės Gryke Manati – Kolsh dhe ndertim i rruges se varrezave . Kukes 385 629.00
Loti 3 :Mbikqyrje punimesh pėr sistemimin anesor te Perroit te Madh, Qender Voskop . Korce 305 290.00
Rehabilitimi i gjelbėrimit anėsor dhe vendqėndrimeve tė pėrkohėshme, segmenti rrugor Lushnje-Berat, Lot 2. Fier-Berat 56 322 935.00
Pėrgatitja e vizionit rajonal strategjik dhe projekteve urbane tė detajuara pėr pėrmirėsimin urban tė korridorit ekonomik Tiranė-Durrės, Durana Loti 3, Faza II. Tirane-Durres 9 102 600.00
Ndėrtimi i shėtitores sė Himarės. Vlore 217 996 613.00
Loti 2: Mbikqyrje punimesh pėr rikonstruksionin e rrugės Librazhd – Orenjė loti 1 . Elbasan 245 340.00
Loti 3: Mbikqyrje punimesh pėr sistemimin dhe asfaltimin e rrugės Sanxhak - Superstrade . Gjirokaster 551 391.00
Ndėrtim i i qėndrės sportive pėr sportin Rafting . Berat 43 267 106.00
Rikonstruksion i rrugės Librazhd – Orenjė, Lot 1. Elbasan 25 087 646.00
Rehabilitim dhe sistemim i sheshit nė qendėr tė fshatit Asim Zeneli, Qendėr e Komunės Antigone. Gjirokaster 23 679 382.00
Rikonstriksioni i rrugės Kamēisht – Ngurrėz e Vogėl. Fier-Berat 34 583 332.00
Rikonstruksioni i rrugės Grykė Manati - Kolsh & Ndėrtim i rrugės se varrezave. Kukes 56 700 507.00
Rikonstruksioni i shkollės 9-vjeēare Toshkėz, komuna Allkaj. Fier 32 081 296.00
Rikonstruksion i shkollės 9 – vjeēare fshati Sheq Musalalaj, Komuna Frakull. Fier 27 119 749.00
Sistemim – asfaltim i rrugės Sanxhak – superstradė, Bashkia Laē . Lezha 83 151 051.60
Rikonstruksioni i Shkollės 9 vjeēare Dėrsnik, Komuna Voskop. Korce 10 144 000.00
Rikonstruksion fasadash, ēatish, riveshje tė mureve nė qendėr tė Tamarės. Shkoder 49 572 000.00
Rikonstruksion i rrugės kthesa e Bishanit – Boēovė – varrezat e fshatit Bashkim, Komuna Levan. Berat 73 222 470.00
Rikonstruksion i sheshit qendror tė fshatit Pustec. Korce 29 097 058.00
Rehabilitimi i gjelbėrimit anėsor dhe vendqėndrimeve tė pėrkohėshme, segmenti rrugor Lushnje-Berat, Lot 1. Fier-Berat 24 740 500.00
Sistemimi anėsor i Pėrroit tė Madh, Qendėr Voskop. Korce 37 812 000.00
Pėrgatitja e vizionit rajonal strategjik dhe projektit urban tė detajuar pėr rajonin e Rivierės tė bregdetit tė Shqipėrisė, Lot 2, faza II. Vlore 11 901 700.00
Rikualifikim urban i qendrės sė qytetit, fasadat, ndriēimi, lulishtja. Qyteti Kukės. Kukes 179 950 035.00
Pėrgatitja e vizionit rajonal strategjik dhe projektit urban tė detajuar pėr rajonin e Rivierės tė bregdetit tė Shqipėrisė, Lot 1, faza II. Vlore 11 936 550.00
Ndėrtimi i Rrugėve nė qendėr tė Fshatit Jorgucat. Gjirokaster 47 831 289.00
Ndėrtim i shėtitores, KUZ, tek liqeni i Farkės, Komuna Farkė. Tirane 75 000 070.00
Rikonstruksioni i rrugės Levan – Shtyllas. Fier 104 907 755.00
Mbikėqyrja e punimeve pėr objektet: Rikonstruksioni i rrugės Adė (karburanti)-Frakull e Vogėl, komuna Frakull, Rikonstruksioni i rrugės Levan-Shtyllas, komuna Levan dhe "Sistemim-Asfaltim i rrugės Toshkėz-Zhalizhan-Mazhaj,komuna Allkaj . Fier 1 514 396.00
Mbikėqyrja e punimeve pėr objektet: Ndėrtimi i rrugėve nė qendėr tė fshatit Jorgucat , Rikonstruksion dhe asfaltimi i rrugės sė Fshatit Peshtan, Komuna Qendėr, Tepelenė dhe Rruga e fshatit Goranxi, Komuna Dropull i Sipėrm, Qarku Gjirokastėr . Gjirokaster 968 144.00
Pėrgatitja e vizionit rajonal strategjik dhe projekteve urbane tė detajuara pėr pėrmirėsimin urban tė korridorit ekonomik Tiranė-Durrės, Durana Loti 1, Faza II. Tirane-Durres 9 126 000.00
Zgjerimi i rrugės hyrėse nė Pikėn Doganė Morinė, Kukės. Kukes 49 990 000.00
Ndėrtimi urės sė Lushės mbi lumin Drin i Zi, Komuna Arras. Diber 62 142 000.00
Sistemim asfaltim i rrugės Toshkėz - Zhelizhan - Mazhaj. Fier 81 848 000.00
Shėrbimi i projektimit pėr rikonstruksionin dhe ndryshim destinacioni tė ish-laboratorit hidraulik nė Qendėr arti – Skena e re. Tirane 7 597 000.00
Pėrgatitja e vizionit rajonal strategjik dhe projektit urban tė detajuar pėr rajonin e Rivierės tė bregdetit tė Shqipėrisė, Lot III, faza II. Vlore 11 925 500.00
Mbikqyrje punimesh pėr Sistemim-asfaltim i rruges se unazes poliklinike-7 pallatet Vlore . Vlore 2 269 348.00
Lack of competition

Procurement takes place with one single competitor. The Albanian law does allow for such procedures, but what such procedures often demonstrate, more than just lack of competition, is criteria and application deadlines that are obviously in favor of a certain company (clientelism). Such tenders deserve to be considered exposed to risk.

No tendering process (direct negotiations and above 5 million LEK )

This refers to contracts signed without following any process of competition, but simple negotiations between the contracting authority and companies. Such procedures would have to be allowed only in cases of emergencies which require immediate interventions through a contract.

Show more
Insufficient time for preparing offers (technical offer plus documentation)

Tenders consisting of more than 800 thousand Albanian Lekļæ½ (ALL) and less than 72 hours available for the participants to prepare an offer. This time is insufficient for compiling the required documentation and for preparing an offer with technical specifications. There is high probability of the tender having been earlier exposed in such cases to clientelist companies.

Allocation of additional funds before the completion of the first stage of the contract

Allocation of additional funds before the completion of the first stage of the contract. There is also a possibility for the contracting authority to allocate an additional fund of 20% of the original offer. Such funds must be justified by reasons like unexpected difficulties caused by natural disasters, explicit changes in the market, changes in the price indexes, etc.

Show more
Disqualification of all competitive operators except the winner

The Procuring Authority has disqualified all competitive operators with a bid lower than the winning bid. It is not classified as disqualification the case of the operator submitting other documents and not submitting any offer at all. The evaluation is conducted only for tendering procedures worth over 5 milion ALL.

Cancellation of the tender procedure two or more times

In the event of a two-time cancellation of tenders with the same object, there is room to assess the difficulties or defects that have made it impossible to finalize the winners of the procedure. Repeating two times in a row is a precedent that legitimizes open competition to be replaced by direct negotiation.

Privacy Policy

Except when otherwise defined, all data & information offered in Open Procurement Albania is available under the licenses: This material is Open Data