Open Procurement Albania

Summary results

No. of announced tenders Total limit fund of tenders (in ALL, without VAT) No. of tenders declared with winner (in ALL, without VAT) Total limit fund of tenders declared by winner (in ALL, without VAT) Awarded total value (in ALL, without VAT)
235 46,121,808,694 180 38,847,515,728 34,277,986,283

Tenders list

Tender object Estimated / Ceiling Value ALL without VAT Stage Procedure Awarded value
Rehabilitimi i kryqėzimit tė Shkozės. 22,499,000 Signed the Contract 15,300,070
Mbikėqyrja e punimeve pėr ndėrtimin e rrugės: Ēermė Sektor-Tre Urat-Stravec-Gėrmenj i Madh, Tre Urat- Autostrada Rrogozhinė –Lushnje. 1,417,000 Signed the Contract 1,205,000
Shėrbimi i projektimit pėr rikonstruksionin dhe ndryshim destinacioni tė ish-laboratorit hidraulik nė Qendėr arti – Skena e re. 7,597,000 Re-Proclaimed and Signed the Contract 7,553,000
Rikonstruksion rruga hyrėse fshati Dardhė. 55,273,000 Signed the Contract 33,958,598
Sistemim dhe asfaltim i rrugės nga Bashkia e Vlorės deri tek Spitali, Vlorė. 75,000,000 Signed the Contract 49,047,500
Hartimi Master Planit tė Parkut tė Liqenit dhe 5 projekte pilot pėr 5 site, nė kuadrin e rehabilitimit tė Parkut tė Liqenit. 18,465,000 Signed the Contract 18,309,000
Shėrbimi i mbikėqyrjes sė punimeve nė objektin “Lidhja e rrugės Transballkanike me superstradėn Fier – Lushnje. 2,169,000 Re-Proclaimed and Signed the Contract 2,057,000
Shėrbimi i mbikėqyrjes sė punimeve nė objektin “Rikonstruksion i rrugės Porcelan – Kinostudio – Surrel". 1,582,400 Re-Proclaimed and Signed the Contract 1,520,000
Gjelbėrimi i parkut tė liqenit tė Tiranės (parku i ri) . 53,314,919 Signed the Contract 49,314,947
Pėrgatitja e vizionit rajonal strategjik dhe projektit urban tė detajuar pėr rajonin e Rivierės tė bregdetit tė Shqipėrisė, Lot III, faza II. 11,925,500 Signed the Contract
Gjelbėrimi i shėtitores se vijės bregdetare tė Vlorės.
86,520,776 Signed the Contract 86,520,776
Rikonstruksioni i Urės sė Manastirit, Zvėrnec, Vlorė. 1,249,071 Cancelled Procurement
Hartimi i Masterplanit tė Qytetit «Studenti»: shtimi i objekteve tė reja dhe rehabilitimi i rezidencave ekzistuese. Announced Procurement
Kėrkim nėpėrmjet Projektimit: Gjetja e mėnyrave pėr tė qenė elastik dhe tė ripėrtėritshėm ndaj fenomeneve natyrore. Vendi i Testimit: Ishulli i Osumit, Berat. Announced Procurement
Rivitalizimi i hapėsirės sė gjelbėrt urbane tė “Lėndinės sė Lotėve”, dhe propozimi i tematikės sė mėrgimit”. Cancelled Procurement
Loti 1:“Mbikqyrje punimesh pėr rikonstruksionin e rrugės Kamēisht – Ngurrėz e vogėl”. 309,694 Re-Proclaimed and Cancelled
Loti 1: “Mbikqyrje punimesh pėr rehabilitimin dhe sistemimin e sheshit ne qender te fshatit Asim Zeneli, Qender e Komunes Antigone.
Burimi i Financimit: Buxheti i Shtetit.
235,081 Re-Proclaimed and Cancelled
Mbikqyrje e punimeve pėr rehabilitimin e gjelbėrimit anėsor dhe vendqendrimeve tė pėrkohshme tė segmentit rrugor Lushnje – Berat, Lot II. 1,343,359 Announced Procurement
Sherbime projektimi pėr projekte te financuara nga Fondi i Zhvillimit te Rajoneve (FZHR), Bashkia Berat. 20,833,333 Cancelled Procurement
Sherbime projektimi pėr projekte te financuara nga Fondi i Zhvillimit te Rajoneve (FZHR), Bashkia Durres. 41,666,666 Announced Procurement
Sherbime projektimi pėr projekte te financuara nga Fondi i Zhvillimit te Rajoneve (FZHR), Bashkia Korce. 41,666,666 Announced the Winner
Sherbime projektimi pėr projekte te financuara nga Fondi i Zhvillimit te Rajoneve (FZHR), Bashkia Vlore. 41,666,666 Announced Procurement
Shėrbime projektimi pėr Qendrėn sportive argėtuese pėr fėmijė - Berat. 16,224,033 Announced Procurement
Mbikqyrje punimesh pėr “Sistemim-asfaltim i rruges se unazes “poliklinike-7 pallatet” Vlore”. 2,269,348 Re-Proclaimed and Cancelled
Construction of Vlora bypass road - Peshkėpi - Gjorm ”, Vlora Region.
Ndėrtim i rrugės bypass i Vlorės – Peshkėpi – Gjorm”, Qarku Vlorė
2,881,257,885 Signed the Contract 1,669,014,765

Privacy Policy

Except when otherwise defined, all data & information offered in Open Procurement Albania is available under the licenses: This material is Open Data