Open Procurement Albania

Graphical display of results by local government entities

Summary results by local government entities

Tenderer institution no. Economic operator no. No. of announced tenders Total limit fund of tenders (in ALL, without VAT) No. of tenders declared with winner (in ALL, without VAT) Total limit fund of tenders declared by winner (in ALL, without VAT) Awarded total value (in ALL, without VAT)
61 3115 26,259 137,701,441,686 19,696 119,550,302,294 105,119,754,599

Tenders list

Procuring Authority by Local Government Entity Tender object Estimated / Ceiling Value ALL without VAT ALL Stage Procedure Successful Bidder /Supplier / Provider Awarded value
Local Unit Tiranė Blerje 3 (tre) bileta per transport ajror per Viene, Austri Announced Procurement
Local Unit Shkodėr Sherbimi i Pastrimit Qytetit Zona Jugore A 16,855,995 Signed the Contract BORSHI SHPK 16,853,761.00
Local Unit Shkodėr Sherbimi i Pastrimit Qytetit Zona Veriore B 14,262,603 Signed the Contract BORSHI SHPK 14,262,603.00
Local Unit Urė Vajgurore Blerje Gazoil D 1 per nevojat e Ujesjelles Sh.A Ura Vajgurore 1,362,643 Announced Procurement
Local Unit Tiranė Rikualifikim urban i bllokut qe kufizohet nga Blv Bajram Curri-Blv Petro N. Luarasi-Rruga Taulantia-Rruga Ali Demi-Faza I 112,518,191 Announced the Winner GJIKURIA SHPK 94,900,888.00
Local Unit Tiranė Loti II: “Blerje bojėra pėr printera, fotokopje dhe plotera”. 14,583,333 Signed the Contract ERISONI COMPANY SHPK 9,387,000.00
Local Unit Lezhė Rikonstruksion I rrugeve te brendshme ne lagjen e spitalit 5,235,790 Signed the Contract NIKA SHPK 3,894,950.00
Local Unit Tiranė Materiale Hidraulike 825,170 Signed the Contract GENTIAN HORIETI 708,570.00
Local Unit Tepelenė Rikonstruksion mirembajtje shkollat ne Bashkine Tepelene 1,350,000 Signed the Contract A - G - S - Konfeks 947,130.00
Local Unit Pogradec "Mbikqyrje e objektit "Per nje shtese fondi tek objekti "Sistemim rrugesg tek ish Ferma, Pogradec" 295,293 Announced the Winner INSTITUTI DEKLIADA - ALB 250,056.00
Local Unit Devoll Rikostruksioni i pjeshem ura Proger ( NJA Proger) 1,873,377 Announced Procurement
Local Unit Mat MM Objekti Ndertimor Lyrje 5,653,597 Announced Procurement
Local Unit Elbasan Blerje kompjutera, printer dhe pajisje te tjera 1,276,361 Announced Procurement
Local Unit Belsh Bileta udhetimi ajror nderkombetare Announced Procurement
Local Unit Shkodėr Furnizim vendosje kamera sigurie per ambjente publike 5,551,676 Announced Procurement
Local Unit Has Ndertim Rruge Malore Qender Fshati Gjinaj-Bjeshka Gjinaj (Stanet). 1,666,667 Announced Procurement
Local Unit Gramsh Mbikqyrje e punimeve per objektin Rikonstruksion i rrjetit te brendshem te ujesjellesit ne qytetin e Gramshit 2,491,406 Announced Procurement
Local Unit Belsh Bileta udhetimi ajror nderkombetare Announced Procurement
Local Unit Tiranė Blerje Leter A4 dhe Boje printeri per vitin 2019 3,588,532 Announced Procurement
Local Unit Kėlcyrė Supervizion Punimesh per Ndertim i Rrjetit te Jashtem te Ujesjellesit Kelcyre. 2,171,865 Announced the Winner Zenit 06 SHPK 1,900,676.00
Local Unit Tiranė Mbikqyrja e punimeve per objektin: Sistemim asfaltim dhe kthimi ne gjendjen fillestare te segmenteve rrugore pas nderhyrjes ne rrjetin e Ujesjellesit dhe Kanalizimeve (Faza I) 369,473 Announced the Winner NOVATECH STUDIO 326476.71
Local Unit Korēė Furnizimi dhe instalimi i sistemit automatik tė matjes tė ujit tė pijėshėm nė fshatin Mborje” sipas Projektit "Bashkėveprimi ndėrkufitar pėr furnizimin me ujė tė pastėr nėpėrmjet njė mjedisi tė shėndetshėm“ ( ”SAVE SAFE WATER”). 13,125,800 Signed the Contract Integrated Technology Services - Energy 2 SRL 12,841,605.00
Local Unit Tiranė Mirembajtje e thelle e tualeteve ne objektet arsimore 36,657,445 Signed the Contract RAFIN COMPANY SHPK & METEO SHPK 36614077.9
Local Unit Librazhd Ndertim Ure Tip BELI mbi lumin Shkumbin per lagjen Rrethi i Bardhe, Hotolisht 7,491,428 Signed the Contract BAJRAMI N SHPK 7,097,996.00
Local Unit Patos Loti III Blerje materiale durale 252,750 Announced the Winner Emiliano Mone 204,430.00
Local Unit Patos - Loti II Materiale hidraulike dhe elektrike 1,061,709 Announced the Winner Emiliano Mone 887,157.00
Local Unit Patos Loti I Materiale ndertimi 648,620 Announced the Winner ARBEN NEBIU 495,027.00
Local Unit Sarandė „Blerje materiale hidraulike Mirembajtje e rrjetit te ujit te pijshem dhe te ujrave te zeza me materiale hidraulike 6,000,000 Announced Procurement
Local Unit Shkodėr Blerje artikuj te ndryshem ushqimor, Konviktet 4,148,512 Announced Procurement
Local Unit Shkodėr Blerje artikuj te ndryshem ushqimor, Shkolla Speciale 3 Dhjetori 2,220,621 Announced Procurement

Privacy Policy

Except when otherwise defined, all data & information offered in Open Procurement Albania is available under the licenses: This material is Open Data