Open Procurement Albania

Graphical display of results by tenderer institution

Summary results by tenderer institution

Tenderer institution no. Economic operator no. No. of announced tenders Total limit fund of tenders (in ALL, without VAT) No. of tenders declared with winner (in ALL, without VAT) Total limit fund of tenders declared by winner (in ALL, without VAT) Awarded total value (in ALL, without VAT)
4 69 103 26,467,653,245 92 24,027,373,459 22,961,218,812

Tenders list

Procuring Authority Tender object Estimated / Ceiling Value ALL without VAT ALL Stage Procedure Successful Bidder /Supplier / Provider Awarded value
Autoriteti Rrugor Shqiptar Punime ndėrtimi pėr eleminimin e Pikave tė Zeza nė rrugė (Bashkėfinancim IPA 2013, Siguria Rrugore). 39,045,777 Announced the Winner IDK – Konstruksion 38,915,179.17 
Autoriteti Rrugor Shqiptar Ndertim i Urės sė Zemblakut. 43,049,588 Announced the Winner Vellezerit Hysa 32,370,126.00
Autoriteti Rrugor Shqiptar Rikonstruksion i Ures sė Leklit. 11,463,427 Announced the Winner ERAL CONSTRUCTION COMPANY SHPK 7,372,740.00
Autoriteti Rrugor Shqiptar Rikonstruksion i Ures sė Kaludhit. 18,371,326 Announced the Winner SHKELQIMI 07 SHPK 11,500,007
Autoriteti Rrugor Shqiptar Rikonstruksioni i Urės sė Dragotit. 15,394,347 Announced the Winner S I R E T A 2F & EURO-ALB 9,222,222.00
Autoriteti Rrugor Shqiptar Permiresimi rifreskimi sinjalistikes Vertikale/Horizontale ne akset Kombetare dhe permiresimi i sigurise rrugore ne akset e Jugut, (loti 3) vazhdimi 166,278,127 Signed the Contract I.D.K Konstruksion & Erald –G 129696939.38
Autoriteti Rrugor Shqiptar Supervizion Punimesh, Ndėrtim rruga Kardhiq – Delvinė, Loti 7 . 16,500,000 Signed the Contract A & E ENGINEERING & MAK Studio 13145833.3
Autoriteti Rrugor Shqiptar Supervizion punimesh Ndėrtim i Urės sė Zemblakut, Urės sė Kaludhit, Urės sė Dragotit, Urės sė Leklit.. 1,738,186 Announced Procurement
Autoriteti Rrugor Shqiptar Shtesė kati nė objektin zyra tė Drejtorisė sė Rajonit Jugor Gjirokastėr. 6,246,506 Signed the Contract Inerti SHPK 6,225,516.00
Autoriteti Rrugor Shqiptar Ndėrtim mure mbajtės dhe pritės nė segmentin rrugor Kuben - Vasije 45,592,847 Signed the Contract BLERIMI - S.M.O.UNION - A.SH. Engineering 34,200,000.00
Drejtoria e Rajonit Jugor Gjirokaster MIREMBAJTJE RUTINE ME PERFORMANCE AKSI RRUGOR BERAT – COROVODE 49,3 KM 12,352,124 Re-Proclaimed and Signed the Contract 2 T SHPK 12,291,640.00
Autoriteti Rrugor Shqiptar Rikonstruksion i Urės sė Vorės. 18,794,948 Announced Procurement
Drejtoria e Rajonit Qendror Tirane Rikonstruksion i godinės sė Drejtorisė sė Rajonit Qėndror Tiranė. 1,676,005 Announced Procurement
Autoriteti Rrugor Shqiptar Rehabilitim i segmentit rrugor ‘Mbikalimi pallati me shigjeta-Rrethrrotullimi Shqiponja’, loti 1 2,250,950,653 Re-Proclaimed and Signed the Contract SALILLARI SHPK & BAJRAMI N. SHPK 1,776,111,282.00
Autoriteti Rrugor Shqiptar Permiresimi rifreskimi sinjalistikes Vertikale/Horizontale ne akset Kombetare dhe permiresim te sigurise rrugore ne akset e rajonit verior, loti 1, vazhdimi . 166,261,225 Signed the Contract JUBICA & INFRAKONSULT 140,000,000.00
Drejtoria e Rajonit Verior Shkoder LOTI I: Objekti “Sherbim me roje civile zyrat e Drejtorise Rajonit Verior Shkoder dhe zyrat e ish –Sektorit Fushe Arres ( vendndodhja Shkoder- F.Arres, Puke)” 6,634,970 Re-Proclaimed and Signed the Contract TREZHNJEVA 6320436.32
Drejtoria e Rajonit Verior Shkoder LOTI II: Objekti“Sherbim me roje civile Zyrat e Sektorit Kukes dhe Skrapin ne Trull Surroi (vendndodhja Kukes)” 6,634,970 Re-Proclaimed and Signed the Contract TREZHNJEVA 3160218.16
Drejtoria e Rajonit Jugor Gjirokaster MIREMBAJTJE RUTINE E DIMERORE ME PERFORMANCE AKSI RRUGOR K/STRELCE – K/MALIQ I OPARIT (RRUGA ZEVENDESUESE M03) + AKSI RRUGOR SHKEMBI I DOBERCANIT – KUFI GRAMSH 19,3 KM 8,823,760 Signed the Contract 2 T SHPK 8,713,440.00
Drejtoria e Rajonit Jugor Gjirokaster “Sherbim Roje Civile Drejtoria e Rajonit Jugor Gjirokaster 3,379,608 Signed the Contract TAULANTI 3160218.16
Drejtoria e Rajonit Jugor Gjirokaster “Sherbim Roje Civile Sektori Korce 3,379,608 Signed the Contract "SECURITY-KORĒA" 3160218.8
Autoriteti Rrugor Shqiptar Pėrfundimi i punimeve tė mbetura dhe plotėsimi me rrugė dytėsore Nyja Milot. 1,314,486,342 Signed the Contract EUROTEOREMA PEQIN 1,290,516,400.00
Autoriteti Rrugor Shqiptar Sherbim roje civile godina ARRSH. 3,160,219 Signed the Contract EUROGJICI-SECURITY Shpk 3160218.12
Autoriteti Rrugor Shqiptar Supervizion Punimesh, Rehabilitim i segmentit rrugor mbikalimi pallati me shigjeta - rrethrrotullimi Shqiponja Loti 1. 15,376,365 Announced the Winner A & E Engineering SHPK 15,000,000.00
Autoriteti Rrugor Shqiptar Menaxhimi dhe mirėmbajtja e pajisjeve dhe operimi i Tunelit tė Krrabės. 194,920,000 Signed the Contract 4 A -M SHPK 194,820,000.00
Autoriteti Rrugor Shqiptar Supervizion Punimesh, Rehabilitim i segmentit rrugor mbikalimi pallati me shigjeta - rrethrrotullimi Shqiponja Loti 2 . 10,700,000 Announced Procurement
Drejtoria e Rajonit Qendror Tirane Shėrbimi i ruajtjes dhe sigurisė fizike me roje private, te Drejtorisė sė Rajonit Qendror Tirane . 3,379,608 Announced the Winner FIRDEUS SECURITY 3160218.16
Autoriteti Rrugor Shqiptar "Ndėrtim Rruga Kardhiq – Delvinė, Loti 7’’. 2,332,573,946 Announced Procurement
Autoriteti Rrugor Shqiptar Ndėrhyrje emergjente pėr stabilizimin e rėshqitjes nė km 21+495 ÷21+620, nė segmentin Lin – Pogradec. 222,572,170 Announced the Winner Ergi SHPK 188,156,488.00
Autoriteti Rrugor Shqiptar Sherbim roje civile godina ARRSH. 3,158,918 Cancelled Procurement
Drejtoria e Rajonit Qendror Tirane Mirėmbajtje me performancė K/Sauk – Senatorium, K/Sauk – Ibė, Ibė – Qafė Krrabė (Km 29), Qafė Krrabė (Km 29) – rot. re Shijon, rot. re Shijon – Ura e Zaranikės, K/Km 22 – Qytezė Krrabė, Qytezė Krrabė – Pika Sipėr Radio, Degėzim Miniera – Objekti X, Rotondo Sauk – Sauk i Vjetėr, Tiranė – Ndroq – Romanat (Kufi Durrės), Romanat (kufi TR) – Plepa, Ura e Farkės – Qendėr Fshat Baldushk, Qendėr Fshat Baldushk – Mustafa Koēaj , K/Rr. Nr. 56 (Vaqarr) – Vishaj (k/Baldushk) (116.25 km) (Kontrata 3) 53,431,283 Signed the Contract Victoria Invest SHPK 52,870,698.00

Privacy Policy

Except when otherwise defined, all data & information offered in Open Procurement Albania is available under the licenses: This material is Open Data