Open Procurement Albania

Blerje Karburanti

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues Ndėrmarrja e Trajtimit te Studenteve Nr.2
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Objekti i Tenderit Blerje Karburanti
Nr. Reference REF-23269-08-07-2017
Vlera / Fondi Limit 1 232 833,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 08-08-2017
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 18-08-2017
Data e mbajtjes sė tenderit 18-08-2017
Nr. i Operatorėve Konkurues 6
Operatorė Konkurues Eroil Sha
A&T Sha
Kastrati Shpk
Gulf Group
Gega Oil
Alpet
Operator Ekonomik Kontraktues
 • A&T
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH Marzhi i fitimit per Euro Diesel 9.4% pa TVSH; Marzhi i fitimit per Benzine pa plumb 9.7% pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 1479400
  Data e lidhjes sė kontratės 08-09-2017
  Kohėzgjatja e kontratės Deri me 31-12-2017
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. Operatori ekonomik “Eroil”
  Nuk plotėson kriterin e vendosur nė pikėn 2.1, gėrma “c”, tė Kritereve tė Veēanta pėr Kualifikim, “Kapaciteti ligjor” ku ėshtė kėrkuar qė operatorėt ekonomik duhet tė kenė shlyer tė gjitha detyrimet vendore pėr vitin 2017.
  2. Operatori ekonomik “Kastrati shpk”
  Nuk ka paraqitur Ofertėn Ekonomike. 3. Operatori ekonomik “Gulf”
  Nuk ka paraqitur Ofertėn Ekonomike.
  4. Operatori ekonomik “Gega Oil”
  Nuk ka paraqitur Ofertėn Ekonomike.
  5. Operatori ekonomik “Alpet”
  Nuk ka paraqitur Ofertėn Ekonomike.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit NR.36 - DT.11-09-2017
  Lidhja e Kontratės NR.37 - DT.18-09-2017

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data