Open Procurement Albania

Blerje tė 3 elktropompave dhe 1 pompe

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Kanalizime Vlorė
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Vlorė
Objekti i Tenderit Blerje tė 3 elktropompave dhe 1 pompe
Nr. Reference REF-29759-10-13-2017
Vlera / Fondi Limit 7 367 000,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 16-10-2017
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 26-10-2017
Data e mbajtjes sė tenderit 26-10-2017
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues Jordil Sh.a
Ra-Mi Kompani Shpk
Ste-La 2000 Shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • STE-LA 2000 SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 6 950 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 20-11-2017
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 8340000
  Data e lidhjes sė kontratės 20-12-2017
  Kohėzgjatja e kontratės 7 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ankesa ka pasur, ka marrė pėrgjigje nė datė 07.11.2017.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm (ne vlerėsimin e pare te KVO-se):
  1.Operatori ekonomik Jordil Sh.a me nr.nipti K13506401C, per arsyet e meposhtme: a. - Operatori ekonomik nuk ka mundur dot te vėrtetojė piken 2 te kapacitetit ligjor
  b. Operatori ekonomik nuk ka dorezuar listepagesat si dhe nuk ka paraqitur vertetim per nr.punonjesish per periudhen Janar-Dhjetor 2016
  2. Ra-Mi Kompani me nr.nipti L61327009F, per arsyet e meposhtme:
  a. Operatori ekonomik nuk ka dorezuar listepagesat si dhe nuk ka paraqitur vertetim per nr.punonjesish per periudhen Janar-Dhjetor 2016
  3. Ste-La 2000 me nr.nipti K12518401O, per arsyet e meposhtme:
  Kontrata pune te ngjashme qe ka paraqitur op.ekonomik me Gjykaten e Rrethit Gjyqesor Fier nuk e ploteson kete pike te kerkuar te kapacitetit teknik.
  Ne date 31.10.2017 pranė Autoritetit Kontraktor u depozitua formulari ankesės se operatorit ekonomik Ste-La 2000 shpk me nr. 629 prot. dt.31.10.2017. Mbas shqyrtimit te ankesės se operatorit ekonomik Ste-La 2000 shpk, Komisioni i Shqyrtimit te Ankesave me ane te shkresės nr.1162 prot dt.06.11.2017 vendosi: -Pranimin e ankimit te Operatorit Eknomik Ste-La 2000 shpk. Pas shqyrtimit te ankesės ne baze te urdhrit te c’pezullimit nr.1170 prot dt.07.11.2017 urdhėrohet KVO-ja te zbatoje vendimin nr.1162 prot dt.06.11.2017, duke bere rivlerėsimin e procedurės se prokurimit dhe kualifikimin e Op.Ekonomik Ste-La 2000 shpk.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit NR.47 - DT.30-11-2017
  Lidhja e Kontratės NR.52 - DT.29-12-2017

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data